Після журналістського розслідування про маєтки заступника генпрокурора Дмитра Вербицького за справу взялось НАБУ, а ВР викликала генпрокурора Андрія Костіна для пояснення
Національне антикорупційне бюро України розпочало кримінальне провадження щодо можливого незаконного збагачення заступника генерального прокурора Дмитра Вербицького. Водночас у вівторок, 18 травня, Верховна Рада надіслала виклик генпрокурору Андрію Костіну - нардепи хочуть почути пояснення щодо його підлеглого. Це сталося після того, як розслідувачі проєкту "Схеми" опублікували факти про маєтки й статки Дмитра Вербицького.
Як пише Радіо Свобода, у пресслужбі Спеціалізованої антикорупційної прокуратури повідомили, що кримінальне провадження відкрили ще 13 травня (через тиждень після виходу першого матеріалу). Досудове розслідування здійснюють детективи Національного антикорупційного бюро України. Вербицькому інкримінують можливе незаконне збагачення.
Також два нардепи повідомили у Telegram, що до Верховної Ради викликали генерального прокурора Андрія Костіна для пояснення. Парламентарі хочуть почути, як Вербицький придбав дороге майно, не маючи достатніх офіційних доходів.
"Рада 216 голосів викликала Костіна на завтра 12:00 по доповіді щодо майна свого заступника пана Вербицького. Як і обіцяв - моя пропозиція пройшла голосування. Чекаємо пояснення Генпрокурора, як так його співробітники набувають успішно майно доглядаючи за економікою", - написав нардеп Ярослав Железняк.
Інший нардеп, Олексій Гончаренко, заявив, що ще у травні відправляв запит до НАБУ та НАЗК з проханням провести перевірку Дмитра Вербицького. І йому надійшла відповідь, що НАБУ дасть правову оцінку діям заступника генпрокурора.
"Поки ніяких деталей немає. Але чим далі, тим зʼявляється більше приводів для перевірок.Тож дуже слушно заслухати Костіна і поставити питання, а які дії будуть в офісі генпрокурора щодо Вербицького", - зазначив Гончаренко.
У першому розслідування "Схем" йшлося про те, що Дмитро Вербицький оселився в таунхаусі у котеджному містечку «Коник» у Києві. Нерухомість придбав його племінник за довіреністю для одеського бізнесмена, причому аж у шість разів дешевше ринкової вартості. А це - явна ознака можливих корупційних дій.
У другому розслідуванні "Схеми" розповіли про дівчину Вербицького - Христину Ільницьку. У 2024 році вона стала власницею нового автомобіля Porsche та 3-поверхового котеджу в тому ж «Конику». Загальна вартість цих речей становить щонайменше 52 мільйони гривень, але заробляє дівчина трохи більш як 360 тисяч гривень на рік. У коментарі журналістам Вербицький заявив, що не допомагав Ільницький фінансово, а їхні стосунки не мають сімейного характеру.
Але є цікавий факт: відповідно до даних із системи фотофіксації автодорожнього руху «Безпечне місто» за квітень і травень цього року, разом з Ільницькою у Porsche їздить і Дмитро Вербицький – іноді як водій, іноді як пасажир. Вони пересувалися містом разом на цьому авто і в день купівлі маєтку Ільницької. Відповідно до світлин з системи, заступник генпрокурора також сам пересувається у цьому автомобілі по Києву.
Раніше Інформатор писав, що народному депутату України 8-го скликання оголосили про підозру у незаконному отриманні компенсації за житло. Зазначається, що всього він отримав 914 тис. грн. Кошти йому компенсували за проживання у готельному номері в столиці.
Також Інформатор писав, що НАБУ та САП повідомили про підозру народному депутату від групи "Довіра" Роберту Горвату. За даними слідства, він незаконно заволодів понад 320 га земельних ділянок державного підприємства. Дії парламентаря завдали Україні 123 млн грн збитків.
Нагадаємо, 17 червня Європейський союз створив комісію по боротьбі з корупцією та запобіганням недобросовісному використанню західної допомоги, яку надано Києву. Йдеться зокрема про кошти з €50 мільярдного пакету допомоги, виділеного до 2027 року.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.