Виробництво військових дронів наладять безпосередньо в Україні
Канада оголосила про виділення додаткового пакета допомоги України, у рамках якого понад 2,2 млн доларів передбачено на виробництво БПЛА. Його наладять безпосередньо на території України. І це перша така ініціатива від Канади.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства стратегічних галузей промисловості. Зазначається, що цей значний внесок у виробництво безпілотників буде зроблено спільно з Великою Британією. Відповідне рішення було прийняте за результатами засідання Контактної групи з питань оборони України (Рамштайн).
"На сьогоднішній зустрічі міністр Блер оголосив, що Канада жертвує Україні 3 мільйони доларів (понад 2,2 млн доларів СШ - ред.) на виробництво дронів національною оборонною промисловістю України. Це перший випадок, коли Канада робить безпосередній внесок у виробництво військових дронів в Україні, і ця пожертва буде зроблена у співпраці з Великобританією", – йдеться у повідомленні.
Крім цього, Канада заявила про доєднання до ініціативи Чехії щодо виробництва й закупівлі артилерійських боєприпасів для України. Сюди буде спрямовано 10 млн доларів США. А ще влада країни оголосила про передачу 100 БПЛА Teledyne FLIR Україні на додачу до обіцяних раніше 800. Відомо, що їх поставки розпочнуться у травні цього року.
Ще на початку року у США заявили, що змінюють стратегію допомоги Україні. Тепер замість "риби будуть давати вудку". Цю ініціативу підтримали і країни Європи. Вони хочуть не тільки передавати зброю для боротьби з російською агресією, а й розширити її виробництво в Україні. Адже це буде дешевше та швидше.
У грудні минулого року Володимир Зеленський анонсував, що країна виготовить у 2024 році мільйон дронів для забезпечення ними ЗСУ. Кошти на реалізацію цієї програми у держави є. Уряд виділив приблизно 40 млрд грн.
Також німецький концерн Rheinmetall має намір відкрити в Україні підприємство з виробництва боєприпасів. Новий завод буде щорічно випускати шестизначну кількість артилерійських снарядів. Це допоможе Україні збільшити виробництво боєприпасів і знизити залежність від імпорту.
Відомо, що Україна має 6 млрд доларів на закупівлю озброєнь на рік, зокрема у вітчизняних виробників. Як заявив міністр стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін, цих коштів недостатньо, оскільки виробничі можливості України втричі більші за цей бюджет.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.