Вудку, а не рибу: допомога від США Україні матиме інший вигляд - Бутусов розкрив деталі

США не будуть надавати Україні зброю та снаряди у тій кількості, що раніше, але пропонують допомогти налагодити власне військове виробництво

Бутусов, зброя від США
Снарядів, техніки та зброї від США у 2024 році буде менше

Журналіст Юрій Бутусов заявив, що допомога від Сполучених Штатів Америки Україні не поступатиме у 2024 році в тому вигляді, що раніше. Такої кількості зброї, техніки, боєприпасів, як у перші два роки війни, нам більше не дадуть. Але США готові інвестувати в українське виробництво зброї - а це набагато ефективніше та важливіше для країни, яка перебуває у стані війни із сильним ворогом. 

Про це він розповів у своїй програмі на You Tube, яку присвятив промисловій мобілізації - не менш важливій, ніж для фронтовій.  

"Мобілізовувати людей на заводи не менш важливо, ніж в окопи. Знищення ворога і перемога у війні критично залежить від того, скільки зброї виробляє країна. На героїзмі війну виграти не вдасться. Ворога можна знищувати кількістю боєприпасів та дронів", - сказав Бутусов. 

За словами журналіста, розглядати мобілізацію з позиції "скільки людей ми можемо загнати на фронт" - це провальний варіант. Україні потрібно власне виробництво гармат, важкої техніки, дронів і багато-багато всього іншого. Треба зробити так, щоб фронт тримала техніка, а не люди з автоматами та лопатами. 

"Зараз ми живемо у хаосі, якось сама по собі йде мобілізація, а чіткого плану немає. У сучасній війні воюють технічні засоби. Тоді і людських втрат менше, і сценарій війни інший. А у нас інженери або підпрацьовують у таксі, або воюють в окопі з автоматами. Потрібні програми виробництва, потужний військкпром", - пояснив він. 

За словами журналіста, США готові прийти на допомогу Україні й допомогти налагодити власне військове виробництво. І це, на його думку - правильна стратегія. 

"Я радий повідомити, що Америка не просто про це говорить: слова американських чиновників завжди пов'язані з відповідальністю та зі справами. Важливо сказати, що наші американські партнери розпочали прямі інвестиції в українську оборонну промисловість, вони розуміють безпорадність багатьох наших державних установ, що відповідають за оборонну промисловість. І  вони реалізують проєкти з підтримки конкретних оборонних підприємств. Це дуже важливо, хоча, з іншого боку, ми бачимо, що це викликає нездоровий ажіотаж у правоохоронних органів наших, але головне - стратегія", - пояснив він. 

Бутусов також додав, що США вже почали системно підтримувати конкретні ефективні українські оборонні підприємства. І коли вони говорять, що даватимуть менше зброї, то це не означає, що в Україні її стане менше - буде своя. Тобто, Америка хоче нам дати "вудку", а не "рибу", і це зрозуміло, бо напруга в усьому світі зростає. 

 

Допомога від США: проблеми та перспективи

Нагадаємо, у США заявили, що не збираються підтримувати військове фінансування України у 2024 році на тому рівні, який був у 2022 та 2023 роках.  Радник Держдепартаменту США Метью Міллер, що підтримувати Україну його країна буде стільки, скільки потрібно. Але обсяги допомоги зменшаться. Водночас координатор Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі зазначив, що президент США Джо Байден підписав останній пакет допомоги Україні. На наступні просто немає коштів

Зокрема, стало відомо, що Сполучені Штати Америки не зможуть довго постачати Україні ракети для систем ППО Patriot. Справа в ціні: одна така ракета вартує від 2 до 4 мільйонів доларів. Аби постачання продовжувалися в нормальному режимі, необхідне фінансування з боку Конгресу. 

Нагадаємо, у грудні 2023 року Пентагон, Міністерство оборони та Міністерство стратегічних галузей промисловості України підписали декларацію про наміри щодо спільного виробництва зброї та обміну технічними даними. Документ підписали у рамках американсько-української конференції оборонно-промислової бази у Вашингтоні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube