Україна прагне побудувати мільйон дронів на міні-заводах - WSJ

Читать на русском

Через російські обстріли виробництво дронів розосередили по всій країні

Читать на русском
Україна прагне побудувати мільйон дронів на міні-заводах
Виробництво дронів в Україні

Через російські обстріли виробництво дронів розосередили по всій країні

В умовах нестачі боєприпасів та затримки постачання зброї зі США, Україна робить ставку на масове виробництво FPV-дронів. Невеликі підприємства, розкидані по всій країні, збирають тисячі безпілотників щомісяця, щоб допомогти українській армії на фронті.

За оцінками The Wall Street Journal, Україні знадобиться декілька років та мільярди доларів, щоб налагодити виробництво артилерійських та ракетних систем у необхідних масштабах. Водночас простота конструкції робить FPV-дрони легкими і дешевими у виробництві. Невеликі підпільні заводи, розкидані по всій Україні, щомісяця випускають тисячі цих безпілотників. Така свого роду "децентралізація" виробництва робить його стійким до ударів з боку росії.

"Безпілотники, які можна зібрати з деталей, доступних на комерційному ринку, і які коштують всього кілька сотень доларів кожен, порівняно дешеві і прості у виробництві. Зараз по всій Україні відкриваються саморобні заводи, які щомісяця випускають тисячі безпілотних літальних апаратів", - йдеться у публікації WSJ.

В умовах постійних ракетних обстрілів з боку росії українські виробники безпілотників вдаються до хитрощів, щоб зберегти свою роботу в таємниці. Масштаб підприємств зменшується до кількох десятків співробітників, які розміщуються в одній будівлі. Більшість деталей для БПЛА виготовляється на 3D-принтерах.

За даними WSJ, наразі Україна виробляє 62 різні моделі безпілотників, а розробники не зупиняються на досягнутому. Ведеться активна робота над створенням нових БПЛА з покращеними характеристиками: більшою дальністю польоту, вантажопідйомністю та стійкістю до ворожих систем РЕБ.

Журналістам Wall Street Journal вдалося відвідати одне з українських підприємств, що випускають безпілотні літальні апарати. Завод виробляє близько 3000 FPV-дронів щомісяця, а в майбутньому планує наростити потужності до 10 тис. БПЛА. Розширення штату також передбачається, але найматимуть лише друзів і родичів нинішніх співробітників. Це пов'язано з побоюваннями розкриття місця розташування заводу, що може зробити його мішенню для російських ракетних обстрілів.

За словами генерального директора компанії, близько половини вироблених дронів щомісяця закуповує український уряд. Решта ж розкуповується волонтерами та місцевими органами влади, які потім передають їх військовим частинам.

Однією з найпопулярніших розробок компанії є 7-дюймовий дрон, який може нести 1,3 кг вибухівки. Попри невелику дальність польоту, він відрізняється маневреністю і, що дуже важливо, доступною ціною. Разом з тим, компанія розробила і більш потужний ударний безпілотник, здатний нести до 9 кг вибухівки.

Виробництво дронів в Україні

Уряд України ухвалив революційне рішення, яке суттєво змінить процес закупівлі безпілотників. Постанова Кабміну визначає нові правила постачання масових дронів іноземних виробників, таких як Mavic, Autel та Matrice. Цей крок гарантуватиме рівні умови для постачальників, що стимулюватиме конкуренцію та призведе до зниження цін на дрони.

Як повідомив віце-прем'єр-міністр та міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров, очікується, що завдяки новому рішенню закупівлі дронів стануть швидшими й економнішими. Зважаючи на чутливість інформації, строки та місця поставок залишатимуться закритими для загалу й недоступними для росіян.

Як відомо, президент Володимир Зеленський під час двогодинної пресконференції 19 грудня 2023 року обіцяв налагодити логістику та виробництво українських дронів. Метою виробництва стане зменшення залежності від іноземних постачальників та нарощування власних об'ємів виготовлення БПЛА до мільйона на рік.

Що таке FPV-дрон?

Україна прагне побудувати мільйон дронів на міні-заводах - WSJ 1

FPV розшифровується як First Person View. Це означає, що ви бачите те, що бачить камера дрона, у спеціальних окулярах або на екрані. Такі дрони використовуються для аерозйомки, бо вони можуть знімати кадри з висоти пташиного польоту.

Україна використовує їх військових цілей, приміром, для розвідки, спостереження та націлювання. Дрон може мати камеру 4K, яка може знімати відео зі швидкістю 60 кадрів в секунду. Він також може мати режим Sport, який дозволяє йому літати на швидкості до 140 км/год.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.