У ЄС не бачать підстав скасовувати антиросійські санкції
У Європейському союзі не бачать підстав скасовувати антиросійські санкції, як про це закликає зробити Угорщина у зв'язку зі зміною влади в Білому домі. Верховна комісарка ЄС Кая Каллас каже, що Євросоюз не відмовиться від такого важливого важеля впливу на Кремль. При цьому Каллас наголошує, що російський правитель Володимир Путін не змінив своїх військових цілей.
Про те, що Євросоюз не послабить санкційний зашморг щодо РФ, Кая Каллас підтвердила офіційно. Вона додала, що було б дивно втратити такий важливий спосіб впливу на РФ, як санкції проти Москви.
"Нам однозначно потрібні санкції. Це наш важіль впливу, і було б дуже дивно віддавати його", — сказала Каллас журналістам.
При цьому Каллас додала, що підстав скасовувати санкції проти РФ немає. За її словами, військові цілі Путіна не змінилися.
"Ситуаця не змінилася. Путін не змінив своїх цілей, і нічого не змінилося на місці. Тому немає підстав для скасування санкцій", — констатувала вона.
Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан закликав Євросоюз зняти санкції з Росії. За даними угорського видання Telex, під час радіоінтерв’ю Орбан сказав, що "настав час викинути санкції з вікна" та встановити відносини з Росією без санкцій. Він також описав ситуацію з санкціями Європейського Союзу як "п'яний стан", але передбачив "протверезіння" в Брюсселі.
Ці заяви прозвучали після того, як Орбан нібито сказав лідерам ЄС, що планує дочекатися, поки обраний президент США Дональд Трамп вступить на посаду, перш ніж прийняти рішення про продовження санкцій блоку проти Росії.
Орбан, уряд якого вважається найбільш дружнім до Росії в ЄС, неодноразово критикував допомогу Україні, стверджуючи, що вона продовжує та посилює війну. Орбан назвав мир в Україні важливим для економічних цілей Угорщини, заявивши, що європейські перспективи щодо України повинні виходити за межі "лінзи війни".
Орбан також оголосив про плани захисних економічних заходів для "захисту" угорського сільськогосподарського сектора, назвавши Україну потенційною економічною загрозою для Європи.
Зауваження Орбана прозвучали на тлі напружених відносин між Угорщиною та ЄС. У липні Єврокомісія розкритикувала Угорщину за недотримання демократичних стандартів, зокрема щодо політичного фінансування, конфлікту інтересів і незалежності ЗМІ.
Лідер опозиції Петер Мадьяр закликав провести дострокові вибори 1 січня, посилаючись на падіння популярності Орбана та звинувачення в корупції, які, на думку Мадьяра, перетворили Угорщину на "найбіднішу, найбільш корумповану країну ЄС".