Лариса Кадочникова зробила свій вибір померти: лейтенант Азову згадав і жалюгідний фінал Резніковича

Захисник нашої країни, актор Данііл Мірешкін відверто висловився про тих, хто підтримує російську мову та культуру

Мірешкін Кадочникова
33-річний військовий згадав і про свого вчителя Михайла Резніковича

На початку цього року зірка фільму "Тіні забутих предків", акторка Лариса Кадочникова опинилась в епіцентрі гучного мовного скандалу. На церемонії вручення премії Національної спілки кінематографістів України імені Сергія Параджанова народна артистка спілкувалась на сцені російською мовою. І відмовилась переходити на державну. Згодом заявила, що вона попросту розгубилась. Кадочникова потрапила в численні чорні списки, а також обурила колег. Відверто цей інцидент прокоментував захисник України, військовослужбовець, актор Данііл Мірешкін.

Лейтенант "Азову", командир піхотного взводу з позивним "Культура" дав інтерв'ю виданню OBOZ.UA. В ньому він прокоментував витівку 87-річної акторки, яка в середині минулого століття виконала роль Марічки в стрічці "Тіні забутих предків". Данііл Мірешкін не вірить тому, що досвідчена акторка розгубилась.

"Тут ситуація така: старий світ помирає, а ми маємо або змінитися, або піти слідом за ним. Інакше кажучи, еволюціонуємо або зникаємо. І коли Кадочникова вимагала дозволити їй розмовляти російською – це був її вибір померти. Ну окей, вмирай. Хоча звісно, прикро, коли постаті, які асоціюються в українському кіномистецтві з якоюсь величчю, виявляють таку дрібну позицію. І такий пилуватий світогляд.

Багато хто з них – це от саме оце старше покоління, яке з часом не готове критично мислити. От вони якраз і вимруть. Все, що стосується старого світу, або помре, або зміниться", – заявив Мірешкін.

За словами актора, суспільство поступово проходить трансформації. Мірешкін наголошує, що з погляду історичної ретроспективи, те, що зараз відбувається з Україною, – логічний процес, який має тривати десятиліттями.

"Але в конкретному історичному моменті ми потребуємо набагато більшої швидкості цих змін. Тому що ризикуємо втратити країну. І нам треба штовхати цей візочок дуже активно. Задача війська – стримувати навалу, а суспільства, перш за все творчої інтелігенції і людей мистецтва, – штовхати візок сенсів. Якщо війську вистачить сил чинити опір, допоки народжується українське суспільство, ми відбудемося як нація. А якщо українське суспільство не встигне народитися, ми ризикуємо втратити себе", – зазначив зірковий військовослужбовець.

Данііл Мірешкін народився у Костянтинівці (Донецька область), пізніше переїхав з сім'єю до Феодосії (Крим). У 2014 році закінчив Київський театральний університет імені Івана Карпенка-Карого. Навчався у майстерні Михайла Резніковича. До початку повномасштабної війни він був очільником театру імені Лесі Українки в столиці. Резніковіч ніколи не приховував своєї любові до "руського міра".

"Те, що відбулося зараз з Резніковичем, його усунення з посади та вимушений виїзд з України з погляду життя – неймовірна драматична розв'язка. Ота вся чванливість, штучне звеличування театру, де прославлялося російське – і такий дрібний кінець. Він як ображена дитина робить якісь "викривальні" дописи у Facebook – це має жалюгідний вигляд. І це логічний фінал маленького "русского міра", – зазначив зірковий захисник України.

Мірешкін не розуміє, чому раніше в нього та інших навколо не викликало раніше запитання, як культурна установа мала назву: Театр російської драми імені Лесі Українки. Актор назвав це нонсенсом.

"Це ж Росія в мініатюрі в центрі Києва – з царем на чолі, з вертикаллю влади. І таке феєричне завершення цієї історії. Я сподіваюся, що це доля Росії – її теж таке чекає. З її хижуватою бундючністю, тоталітаризмом – все це було в Театрі Лесі Українки. Я це бачив, проходив власне, бо служив там якийсь час", – підсумував Данііл Мірешкін.

Режисер, актор
Режисер, актор Михайло Резнікович

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube