Каховська ГЕС, затримання Князєва, втрати ворога в Бахмуті та фінансові новації: головне з прес-конференції Зеленського

Читать на русском

Зеленський провів пресконференцію, під час якої розповів про радикальні фінансові новації та податкову реформи, умови поїздки на саміт НАТО, та майбутнє "Саміту миру"

Читать на русском
Зеленський
Зеленський провів пресконференцію в Києві. Фото: Офіс президента

Зеленський провів пресконференцію, під час якої розповів про радикальні фінансові новації та податкову реформи, умови поїздки на саміт НАТО, та майбутнє "Саміту миру"

Президент Володимир Зеленський 6 червня провів пресконференцію, під час якої зробив ряд важливих заяв щодо озброєння України, ситуації на фронті, та фінансових новацій. Зокрема, розповів про радикальні фінансові новації та податкову реформи, розкрив умови поїздки на саміт НАТО, оприлюднив механізм роботи "Саміту миру". Далі детально.

"Не хочу брати участь у політичному театрі": умова поїздки на саміт НАТО — гарантії для України

Зеленський заявив, не братиме участі в липневому саміті НАТО, якщо там не буде гарантій безпеки або сигналів щодо членства в Альянсі. Він назвав саміт НАТО 11-12 липня у Вільнюсі "добрим майданчиком для підписання документа про гарантії безпеки для України".

"Інакше, якщо у нас немає гарантій, якщо у нас немає сигналів про наше майбутнє з приводу членства в Альянсі, то що нам там робити? Навіщо нас звуть на цей саміт?", - заявив Зеленський.

Президент заявив, що якщо Україна не отримає гарантій безпеки на папері, то він не бачить сенсу у подібних зустрічах.

"Коли ми приїжджаємо на саміт до Вільнюса, це чіткий сигнал нашому суспільству, що нас там бачать. Я не хочу в цьому політичному театрі брати участь. Я хочу, щоб наші люди знали, який буде виклик", - заявив він.

"По-іншому неможливо": анонс радикальних фінансових новацій та податкової реформи "10-10-10"

Зеленський пообіцяв радикальну податкову реформу. Втім, реалізувати її будуть вже після перемоги. Також запроваджено інші фінансові новації, мета яких — збільшити доходи громадян України.

Так він прокоментував питання щодо податкової реформи "10-10-10", до прихильників якої він відносить себе. За його словами, без податкової реформи неможливо повернути тих, хто покинув країну через війну.

"По-іншому неможливо повернути людину, яка, наприклад, у Польщі заробляє 1000 євро, а у нас 500-600. Ти не повернеш цю людину. Тому будуть важливі фінансові новації, включно з податковими", - зазначив президент.

Законопроєкт про податкову реформу поки що не вносять на розгляд, тому що йде війна й існують домовленості з Міжнародним валютним фондом, заявив він.

"Ми виплачуємо пенсії за рахунок інших держав. Тому ми повинні рахуватися з МВФ. Всі міжнародні інституції бояться ризиків зниження податків. Коли великі ризики через виїзд бізнесу і втрату робочих місць, а ти хочеш при цьому знизити податки, авжеж, тобі ніхто не дасть такої можливості", - заявив президент.

У цьому контексті він наголосив, що хоча програма 10-10-10 йому подобається, але "потрібно, щоб вона подобалася не тільки нам з вами".

Довідка: Реформа 10-10-10 розроблюється Офісом президента та Мінекономіки та передбачає зниження до 10% податку додану вартість (який нині становить 20%), до 10% податку з доходів фізосіб (зараз 18%), до 10% прибуток підприємств (зараз 18%).

Створити готовий документ для "тиску на Росію": Зеленський про ціль та строки "Саміту миру"

Розповідаючи про механізм роботи "Саміту миру", який хоче зібрати Україна, він заявив, що його мет — розробити покроковий план, який затвердять країни-учасники.

І з уже готовим документом Україна зможе тиснути на Росію", щоб вона цей план ухвалила, заявив президент.

"Тому що формула миру сьогодні – це майданчик, який ми готуємо. Це дуже все непросто, і там 10 пунктів, на основі яких збирається велика кількість країн. Вони будуть розробляти в кожному із пунктів покрокове рішення проблеми, і потім всі разом будуть тиснути на Росію, хто чим зможе", - заявив він.

Він вважає, що "ми вирішимо всі питання, як тільки Росія буде слабшою". При цьому він визнав, що зібрати такий саміт — завдання нелегке. Зокрема, його можна було б провести та в червні, але треба чекати, поки важливі для України країни будуть готові.

"Ми могли би провести [саміт] і в червні, але без кількох держав, які нам дуже потрібні. Я вважаю, що треба зачекати і все ж таки дотиснути ту кількість держав, яка нам потрібна. Нам потрібен результат! Це щодо Формули миру", - сказав президент.

Зокрема про такі країни як Китай, Бразилія та Індія, які отримали запрошення, однак поки не підтвердили свою участь.

21 тисяча окупантів мертві, 60 тисяч — поранені. Зеленський про бої у Бахмуті

Під час боїв за Бахмут росія втратила 81 тис. окупантів лише зі складу ПВК "Вагнер". Проте й Україна зазнала серйозних втрат.

З 81 тисячі росіян - 21 тисячу вагнерівців було знищено в Бахмуті, ще 60 тисяч – поранено.

"Тобто втрат 81 тис. вагнерівців. Чи там серйозний захист, чи потужні люди? Я думаю, так. Ми розуміємо скільки втрат у нас було. У нас були втрати, але це навіть не можна порівнювати. Не хочу говорити про деталі, але все найкраще, все новітнє люди отримали на цьому напрямку. Найкращі системи, найкращу артилерію, все найкраще. Я думаю, що це найпотужніший був захист, який тільки можна було спланувати. Всі розуміли, що Бахмут буде тримати сотні тисяч людей, не десятки, а сотні", – пояснив він.

Надія на очищення судової системи: Зеленський про затримання голови ВС

Затримання голови Верховного суду Всеволода Князєва свідчить про надію на очищення судової системи в країні, впевнений президент.

Я вважаю, якщо в країні голова Верховного суду затриманий і буде сидіти у в'язниці за ґратами, то це - про надію ... Я вважаю, що це правильне рішення. Дуже важливо, що затримано таку людину. Мені здається, що це про надію якраз. Я хочу в це вірити", - сказав Зеленський.

Затримання Князєва також свідчить про те, що в державі починають працювати кваліфікаційні комісії суддів, Вища рада правосуддя та інші органи, впевнений президент.

Наслідки підриву ГЕС та "потужна кількість" F-16 для України. Що ще важливого було на пресконференції

За час останнього візиту до Молдови Зеленський провів офіційні переговори з низкою країн, які точно підтвердили свою позицію щодо готовності передати Україні американські винищувачі F-16.

"Я отримав від деяких європейських партнерів вже розуміння щодо кількості. Вона потужна. Я коли отримав цю інформацію, то у мене був день щастя. Була потужна пропозиція. Важливо, щоб ця коаліція ця була домовленістю на папері... Вона може бути домовленістю на "Рамштайні" або на іншій платформі", - сказав Зеленський.

Голова держави додав, що для початку постачання винищувачів 4-го покоління необхідне "спільне погодження з США".

Президент підкреслив, що тільки після фіксації домовленостей про постачання літаків почнеться підготовка відповідної інфраструктури - "однак це не буде відбуватись швидко".

Коментуючи підрив Каховської ГЕС Зеленський заявив, що російські війська замінували дамбу ще восени минулого року. Він додав, що наразі ситуація дуже складна.

За його словами, орієнтовно буде затоплено від 35 до 80 населених пунктів. Також будуть великі проблеми з питною водою в Дніпровському, Запорізькому та Херсонському регіонах. Проте повністю оцінити наслідки підрива ГЕС, за словами Президента, можна буде лише після того, як піде вода.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.