Після нещодавніх атак Ізраїль зацікавився українськими рішеннями протидії дронам. Посол Міхаель Бродський заявив, що в Україні вже є напрацьовані технології, які можуть бути корисними для інших країн, зокрема в умовах нових загроз
Ізраїль уважно вивчає українські підходи до протидії безпілотникам. Країна нещодавно опинилася перед подібною загрозою - масованими атаками дронів. Тому наразі у Тель-Авіві вивчають українські технології, а також готові ділитися своїми.
Щоправда, деталі співпраці - поки що не для публічного обговорення. Про це повідомив посол Ізраїлю в Україні Міхаель Бродський в інтерв’ю Radio NV.
"Маємо чимало спільних викликів, зокрема й у сфері боротьби з дронами. Україна вже понад три роки зіштовхується з цією проблемою. Спочатку це були іранські дрони, тепер - переважно російські. Ми нещодавно почали стикатися з подібним і, звісно, дуже зацікавлені у тих рішеннях, які є в України", - наголосив дипломат.
За словами Бродського, Ізраїль теж має потужну технологічну базу та інновації, які можуть бути корисними для України. Водночас він зауважив, що питання військово-технічної співпраці не варто обговорювати публічно.
Напади дронів на Україну з боку Росії тривають майже щодня. У ніч проти 9 липня армія РФ застосувала 728 безпілотників різних типів, з яких близько 300 - дрони-камікадзе Shahed, повідомив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат. За його словами, дрони-перехоплювачі ЗСУ успішно знищили десятки ворожих апаратів.
У нещодавній публікації BBC Україна зазначається, що в червні РФ кілька разів побила рекорди за кількістю дронів і ракет, випущених по українських містах. Найчастіше це були ударні Shahed або їхні імітації під назвою "Гербер". Україна застосовує багаторівневу систему ППО, яка включає:
Саме ці технології й підходи викликають інтерес у партнерів України, зокрема в Ізраїлю, який починає формувати власну стратегію протидії дроновим атакам. Нагадаємо, що на відкритті Конференції з питань відновлення України URC 2025 у Римі президент Володимир Зеленський наголосив, що Україна має одні з найрозвинутіших дронових технологій - як наступальних, так і оборонних.
"Ми готові поділитися цими технологіями", - заявив він, закликавши партнерів до технологічного обміну.