Ексчиновника Міноборони викрили на крадіжці 90 млн грн під час закупівель зброї для ЗСУ

Кошти виділили на закупівлю протитанкових ракетних комплексів для фронту

Ексчиновника Міноборони викрили на крадіжці 90 млн грн. Фото: СБУ
Затриманим загрожує 15 років в'язниці

Служба безпеки України викрила масштабну корупційну схему, яку реалізувало попереднє керівництво Міноборони під час закупівель зброї. За даними слідства, колишній посадовець міністерства разом із представниками компанії-підрядника привласнили понад 90 мільйонів гривень, які виділили на закупівлю протитанкових ракетних комплексів для фронту.

Про це повідомляє СБУ. Схему викрили спільно з Офісом Генерального прокурора та за сприяння міністра оборони.

Замість сучасного озброєння для Збройних сил України на передову доставили непридатні до використання установки. Вартісні контракти виконувалися через фіктивні поставки, а бюджетні кошти переводилися у тінь. Незалежна експертиза підтвердила, що передане обладнання не відповідає тактико-технічним вимогам і не може бути застосоване за призначенням.

Правоохоронці затримали організатора схеми у Києві. Йдеться про колишнього керівника одного з департаментів Міноборони, а також двох його спільників із компанії-постачальника. Усі вони отримали повідомлення про підозру. Їм інкримінують незаконне перешкоджання роботі ЗСУ, привласнення майна в особливо великих розмірах та службове підроблення, що спричинило тяжкі наслідки.

Розслідування триває, слідчі встановлюють усіх причетних до злочину. Затриманим загрожує до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

У Києві викрили серію шахрайств на допомозі ЗСУ

Правоохоронці викрили низку злочинів, пов’язаних із привласненням коштів і гуманітарної допомоги, призначеної для українських військових. Зокрема, в Києві затримали групу шахраїв, які під виглядом військових зверталися до благодійних фондів і волонтерів із проханням про допомогу. Шахраї не мали жодного стосунку до Збройних сил, однак використовували підроблені документи, щоб отримати матеріальні ресурси. Після викриття фігурантам загрожує до восьми років ув’язнення.

Ще одне масштабне шахрайство стосувалося постачання безпілотників. Понад 600 дронів, призначених для фронту, так і не потрапили до захисників через дії аферистів. Двоє з підозрюваних наразі перебувають у слідчому ізоляторі, третя особа, яку слідство вважає організаторкою схеми, переховується в Туреччині. За це їм загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Крім того, в столиці було затримали псевдоволонтерку, яка зібрала 1,2 мільйона гривень нібито на лікування поранених військових. Насправді ж ці кошти вона витрачала на азартні ігри та наркотики. Жінці інкримінують шахрайство, за яке передбачено покарання до трьох років ув’язнення.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Афіша подій у Коломийській громаді з 7 по 13 липня.

Доповнюється
Image
Другий тиждень липня у Коломиї пройде майже без мистецьких заходів, натомість для дітей діють різні табори.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube