Україна 1 жовтня відзначає День учителя
Україна 1 жовтня відзначає День учителя. З повномасштабною війною, розв'язаною проти нашої країни жорстоким російським сусідом, вчителі, як і представники інших професій, були вимушені взяти до рук зброю, аби захистити найцінніше - українськиї дітей!
Крім спроб росіян фізично ліквідувати чи викрасти український генофонд, ворог нищить все, що пов'язано із кодом української нації - культуру - це спалені картини та розстріляний в Бородянці Шевченко, релігію - прильоти по церквах, а також освіту - українські книги та школи. Тож, вчителі стали на захист не тільки дітей, але й усього того, чому вони останніх навчали, усього того, що дозволяє нам бути собою, бути українцями. За що їм низький уклін та тепла подяка. Ми цінуємо ваш подвиг!
Інформатор принагідно вітає всіх педагогів з Днем учителя та розповість кілька історій вчителів, які опинились в окопах заради майбутнього власних учнів.
Володимир Сокол потрапив в минулорічний сюжет DW, як класний керівник 3-Б класу однієї з харківських шкіл. Він викладав дітям англійську мову, втім вирушив на фронт, аби діти далі мали змогу вчитися в Україні. Чоловік взяв зброю в руки одразу - 24 лютого 2022 року та долучився до Збройних сил. Діти та батьки підтримали його рішення.
"Діти чули від мене про війну в Донецькій та Луганській областях. Однак, коли ракети почали падати на подвір'я, багатоповерхівки та лікарні Харкова - це жах ! - вони зрозуміли, що хтось їх має захищати!" - розповів педагог. Він також зізнавався, що важко переживав розрив з вихованцями. Боєць час від часу від початку війни виходив на зв'язок зі своїм класом, хоч це й дуже складно організувати в умовах фронту.
Ярослав Лисенко викладав учням Києва мистецтво, та через російську навалу почав служити у лавах Нацгвардії. Він розповів історію про те, як йому вдалося переконати учнів з іншою політичною позицією, що росія - ворог. Він зробив це власним прикладом, коли пішов захищати їх на фронт.
"Ці учні чистою українською написали мені: Ярославе, русня повиздихає, ми переможемо, Москва згорить! Дякуємо вам за ваші уроки, ми хоча б не розгубилися, коли це все почалося! Мене це дуже втішило", - розповів боєць.
Сергій Хараху - боєць 53 окремого стрілецького батальйону ЗСУ - до повномасштабного вторгнення працював заступником директора Класичної гімназії при Львівському національному університеті імені Івана Франка та викладав предмети "географія" і "захист України". Він мав бронь від мобілізації. Але торік 24 лютого, зранку провівши свої уроки, побіг до військкомату.
"Директору школи я сказав: ви повинні навчати дітей волі до перемоги, а потім я повернусь. Учні іншого від мене й не чекали", - розповів вчитель.
Контузію та бойову травму він отримав у боях за Бахмут.
Вчитель з Волині Віктор Дудик був класним керівником дев'ятикласників. Чоловік став військовим, та на випуск своїх учнів все ж таки приїхав, його відпустили у відпустку. Тож вчитель зробив дітям справжній сюрприз!
Новий міністр освіти і науки України Оксен Лісовий також є ветераном Збройних сил україни. Після початку повномасштабного вторгнення росії у лютому 2022 року добровольцем вступив до ЗСУ, воював у складі 95-ї окремої десантно-штурмової бригади. До цього був директором "Малої академії наук", є сином диседентів, працював учителем у Києво-Могилянському колегіумі. Має ступінь кандидата філософських наук.
Інформатор ще раз вітає освітян з професійним Днем та бажає, щоб справдилися всі їхні мрії про вільну, щасливу та освічену українську молодь, а в нашому небі на на землі вже найближчим часом запанував мир!
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.