У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Поліція вилучила 11 ювелірних виробів, які були контрабандою вивезені з України у 2016 році
Поліція Іспанії затримала злодіїв, які намагались продати "скіфське золото", яке вивезли з України. Загальна оцінка втрачених виробів з дорогоцінного металу сягала 60 млн євро. Проте, поліціянти не дали їх реалізувати.
Про це повідомляє міжнародне агентство новин The Associated Press. За даними правоохоронців, злочинці хотіли продати золото в Мадриді.
Слідчі зазначили, що було вилучено 11 ювелірних виробів. До них входили: намиста, браслети, сережки. Їх створення може датуватись між 8-м та 4-м століттям до нашої ери. Їх вже показували в Україні протягом 2009-2013 років. Потім вони зникли. У 2016 році пояс, сережки та намисто контрабандою вивезли з України.
Також поліціянти додали, що було заарештовано п'ять осіб, які хотіли продати ці вироби. Двоє українців, у тому числі один з них - священик православної церкви, а також троє іспанців були затримані впродовж останніх тижнів.
Вартість коштовностей оцінюється в 60 мільйонів євро, або 64 мільйони доларів. Ці предмети є частиною національної спадщини України. Прикрашений золотий пояс поліція вилучила у 2021 році, а решту лише зараз.
Зараз експонати вивчають дослідники в Національному археологічному музеї та в Інституті культурної спадщини Іспанії. Розслідування та встановлення всіх обставин триває. У розслідуванні допомагали аташе міністерства внутрішніх справ в Албанії, Болгарії, Кіпрі, Північній Македонії та Україні, повідомила поліція.
Раніше повідомлялось, що 9 червня 2023 року Верховний суд Нідерландів ухвалив рішення про повернення скіфського золота до України. Судді остаточно визнали золото спадщиною та власністю нашої країни. До того ж ще у 2016 році окружний суд Амстердама ухвалив рішення за яким ці прикраси належить Україні.
Апеляційний суд Амстердама у жовтні 2021 року також виніс ухвалу у справі про скіфське золото. Колекцію з 560 предметів мали б передати до Києва. Вони з 2013 року перебували у Нідерландах. Вартість на той момент сягали 10 мільйонів євро. Україна судилась з росією за те, кому належить золото. Адже після його показу в Нідерландах, його мали б повернути до Криму, який вже на той момент окупувала росія та вважала ці прикраси своїми.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.