IP Офіс: Закарпатське вино отримало позначку географічного значення

Виноробна карта України поповнилася новим географічним зазначенням. Йдеться про рожеві, білі та червоні вина, які виробляються на Закарпатті

вино, виноград
ІР офіс зареєстрував нове географічне зазначення

Інтелектуальна власність України оголосила про реєстрацію нового географічного зазначення – "Закарпаття/Закарпатське вино". Ця марка стосується білих, рожевих та червоних вин, що виробляються на теренах південно-західної частини Закарпатської області. Офіційний захід з цього приводу відбувся в Ужгороді, у четвер, 30 травня.

Про це повідомляє Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій (УКРНОІВІ). Громадська спілка "Виноградарі та винороби Закарпаття" виступила ініціатором цього процесу.

Перший заступник директора Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій Богдан Падучак пояснив, що географічне зазначення (ГЗ) визначається як об’єкт інтелектуальної власності, який є показником гордості для всієї країни. Однак для отримання ГЗ потрібно відповідати серйозним вимогам щодо сертифікації та пройти складний процес реєстрації.

Раніше в Україні не приділяли належної уваги популяризації ГЗ серед бізнесів, що обумовило невелику їх кількість. Проте зараз український ІР офіс активно працює над розвитком ГЗ в країні.

Генеральний директор "Укрвинпро" Володимир Кучеренко акцентував на важливості цієї події. Це не лише говорить про унікальність місцевих вин, але й сприяє посиленню позицій української виноробної галузі на міжнародному ринку.

"Ми доклали величезних зусиль для того, щоб офіційно визнати Україну як країну виноробства з боку відповідних установ у США та Європі. Ми також долучили Крим до реєстру як невід'ємну територіальну зону виноробства України. Ми досягли цієї мети, але маємо намір продовжувати розвиватися. Сьогодні маємо географічне зазначення "Закарпаття/Закарпатське вино" і, сподіваємося, що українське вино отримає ще більше визнання та розвитку в майбутньому", - розповів Володимир Кучеренко.

Навіщо потрібно реєструвати географічні зазначення для товарів

В Україні діє закон, який дозволяє встановлювати власні географічні зазначення. Документ підписав президент Володимир Зеленський 9 жовтня 2019 року. Його прийняття відображає важливість розвитку та захисту унікальних продуктів, які походять з певних регіонів України. Першим українським продуктом із захищеним географічним зазначенням, що відповідає всім європейським вимогам до реєстрації і має право на визнання у ЄС, став сир "Гуцульська овеча бриндзя".

На сьогодні український реєстр географічних зазначень налічує понад три тисячі зареєстрованих об’єктів. Цей перелік містить географічні зазначення Європейського Союзу, які підпадають під охорону України згідно з Угодою про асоціацію між Україною та ЄС, а також ті, що охороняються за угодою між Україною та Грузією.

Географічне зазначення визначається як найменування місця, яке ідентифікує товар, походження якого пов'язане з певною географічною територією та має особливі якості, репутацію або інші характеристики, що є результатом цього місця. Важливо, щоб принаймні один етап виробництва (виготовлення, перероблення, приготування) відбувався на визначеній географічній території.

Наразі в Україні зареєстровано 25 географічних зазначень для різноманітних товарів, які виробляються на її території. Серед них вісім зазначень для мінеральної води, 12 для вина, два для сирів, два для товарів народних промислів і один для черешні.

Торік було зареєстровано ще чотири українських географічних зазначення для вин: Шабаг, Аша-Абаг, Ялпуг та Придунайська Бессарабія.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube