Ймовірно, російський наступ на Бахмут досягає кульмінації
Росіяни на межі, однак це не означає, що від цього атаки на лініях зіткнення будуть менш агресивними. Аналітики вважають, що російський наступ на Бахмут вже досяг своєї кульмінаційної точки. Й на це є кілька об'єктивних причин — далі детальніше.
Згідно з військовою доктриною США кульмінацію — це точка, в якій війська більше не мають можливості продовжувати свою форму операцій, наступу чи оборону. З цього моменту силам, ймовірно, краще зайняти оборонну позицію або виконати оперативну паузу. Однак, скоріш за все жаліти росіян ніхто не буде, оскільки президент рф неодноразово заявляв, що хотів би перемоги неважливо якою ціною. У випадку з росією кульмінаційна точка може нічого не означати, ймовірно, неефективні загони продовжуватимуть напади на Бахмут, хоча ці напади, на думку аналітиків з Інституту вивчення війни, навряд чи будуть ефективними та навряд чи принесуть значну операційну користь.
За даними Інституту, через бойові втрати, російські війська змушені діяти маленькими штурмовими групами, розміром у загін. Навколо Бахмута, як зазначають у звіті, посилюють операції вагнерівці та повітряно-десантні війська рф.
"Сили ПВК Вагнер виконують скоріш виснажливу роль навколо Бахмута, тому, ймовірно нині, вони як і інші, виснажилися та потребують підкріплення", — додають в ISW.
Високий рівень виснаження сил, відповідальних за наступ на Бахмут, може прискорити кульмінацію. В разі, якщо до місця зіткнення не надішлють додаткових військових підрозділів.
Російські війська продовжують накопичувати техніку та сили в Луганську. На думку аналітиків, там, російські війська, ймовірно, готуються до рішучих дій, хоча неясно, чи до оборонних, чи до наступальних операцій. Не виключено, що командування має серйозні плани у цьому районі та, можливо, навіть готове захищати цю територію пріоритетніше від інших. Про це свідчать термобаричні артилерійські засоби, які росіяни використовують на рівні військового округу в Луганському районі бойових дій. До того ж за даними Інституту, протягом кількох місяців російські війська створювали великі траншеї та польові укріплення в Луганській області. А це також може свідчити про те, що російські війська готуються до наступальної операції в цьому районі.
Ймовірність нового наступу російських військ у Запорізькій області взимку менша. Там росіяни, ймовірно, готуються рятуватися чи оборонятися від українських наступів. 27 грудня депутат Запорізької області з окупаційних питань Володимир Рогов заявив, що українські війська будуть проводити наступ незважаючи навіть на сльотаву погоду. А за день після цієї заяви, 28 грудня, російські війська, ймовірно, зруйнували міст через річку в Пологах, аби цьому зарадити.
Кремль продовжує систематично заперечувати український суверенітет і повторювати, що росія не має справжнього наміру вести переговори з Україною. на пропозицію України підготувати мирну ініціативу в ООН речник Кремля Дмитро Пєсков відповів, що жодного мирного плану для України не може бути без урахування входження Запорізької, Херсонської, Донецької та Луганської областей до складу РФ. Пєсков чітко вказав, що Кремль не має справжнього наміру йти на компроміс зі своїми вимогами, таким чином прямо підриваючи наратив Кремля про те, що Росія готова говорити, а Україна – ні. На думку аналітиків, росія використовує обговорення переговорів винятково як інформаційну операцію, щоб змусити Україну піти на значні поступки на умовах країни-терористки. А цього, за словами президента України Володимира Зеленського — не буде.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.