Аналітики попереджають, що заяви про зіткнення сторін в небі можуть бути перебільшеними, деталі залишаються неясними
Пакистан та Індія провели один із найбільших повітряних боїв у новітній історії авіації. У сутичці взяли участь близько 125 винищувачів з обох сторін. Дві країни обмінювалися ракетними ударами зі свого повітряного простору.
Про це пише CNN. Видання не уточнює, коли саме відбувся бій, але судячи із заявленої інформації, йдеться про обстріл, який відбувся минулої ночі, 7 травня.
Джерело CNN в пакистанській службі безпеки заявило, що 125 пакистанських та індійських винищувачів вступили в бій. Сторони обмінялися ракетними ударами. При цьому жодна зі сторін не покидала повітряного простору своєї країни - пілоти обстрілювали одне одного на відстані в понад 160 км.
За словами джерела, часом індійським ВПС доводилося здійснювати кілька нальотів на цілі. Співрозмовник видання назвав битву між пакистанськими та індійськими винищувачами "собачим боєм".
За словами пакистанських чиновників, в результаті було збито п'ять індійських літаків. Про це ще 7 травня писало CNN з посиланням на джерела в силових структурах Пакистану. За даними видання, йдеться про три французькі винищувачі Rafale, один МіГ-29 та один Су-30.
Аналітики застерігають: заяви Пакистану можуть бути перебільшеними. ППО Пакистану зазнала прориву, але й Індія, ймовірно, зазнала втрат. Деталі залишаються неясними через "туман війни".
Вночі 7 травня Індія оголосила про початок військової операції "Сіндор" і повідомила про "точкові удари" по дев’яти об’єктах терористичної інфраструктури в Пакистані. У відповідь Ісламабад завдав ракетного удару по індійській території, що Нью-Делі розцінив як порушення угоди про припинення вогню.
Зранку після битви Пакистан заявив про 26 загиблих і 46 поранених цивільних унаслідок індійських атак. Своєю чергою індійська поліція повідомила про 10 загиблих та 48 поранених через обстріли пакистанською стороною в Кашмірі.
Формальним приводом для ескалації з боку Делі став теракт, що сталася 22 квітня в Кашмірі, внаслідок якої загинули 26 осіб. Індійська влада покладає відповідальність на Пакистан, хоча Ісламабад категорично заперечує свою причетність. Утім, корені протистояння сягають значно глибше - мова йде про тривалий спір навколо територіальної належності Кашміру та боротьбу за контроль над критично важливими водними ресурсами регіону. З огляду на те, що обидві держави володіють ядерною зброєю, експерти не виключають найгірший сценарій - перший в історії збройний конфлікт за воду із застосуванням ядерного арсеналу. До слова, Пакистан офіційно декларує право на використання ядерної зброї у відповідь на повномасштабну військову загрозу.