Після восьмигодинного закриття аеропорти Карачі та Лахора відновили роботу, хоча багато авіакомпаній досі оминають повітряний простір Пакистану
Пакистанські аеропорти Карачі та Лахора знову відкрилися для цивільної авіації після восьмигодинного закриття. Причиною непрацюючих аеропортів стала ескалація збройного конфлікту з Індією. З Пакистану вже вилетіли міжнародні рейси до Ташкента та Маската.
Згідно з даними Flightradar, більшість літаків, що прямують до інших напрямків, продовжують оминати повітряний простір країни.
Закриття аеропортів було частиною ширшої реакції на масштабні удари з обох боків. За офіційними даними Ісламабада, внаслідок ракетних атак з боку Індії загинули щонайменше 26 пакистанських цивільних, ще 46 отримали поранення. Своєю чергою, індійська сторона заявляє про 10 загиблих і 48 поранених у Кашмірі після пакистанських обстрілів.
Індія оголосила про початок військової операції "Сіндор" і повідомила про "точкові удари" по дев’яти об’єктах терористичної інфраструктури в Пакистані. У відповідь Ісламабад завдав ракетного удару по індійській території, що Нью-Делі розцінив як порушення угоди про припинення вогню.
На тлі конфлікту авіакомпанії з Азії, зокрема Korean Air, Thai Airways і China Airlines, почали змінювати маршрути або скасовувати рейси через загрозу безпеці. У прикордонному регіоні Кашмір тривають запеклі бої, місцеві жителі повідомляють про перебої з електропостачанням і повні блекаути.
Формальним приводом для ескалації з боку Делі став теракт, що сталася 22 квітня в Кашмірі, внаслідок якої загинули 26 осіб. Індійська влада покладає відповідальність на Пакистан, хоча Ісламабад категорично заперечує свою причетність. Утім, корені протистояння сягають значно глибше - мова йде про тривалий спір навколо територіальної належності Кашміру та боротьбу за контроль над критично важливими водними ресурсами регіону. З огляду на те, що обидві держави володіють ядерною зброєю, експерти не виключають найгірший сценарій - перший в історії збройний конфлікт за воду із застосуванням ядерного арсеналу. До слова, Пакистан офіційно декларує право на використання ядерної зброї у відповідь на повномасштабну військову загрозу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.