Переведення людей із ППО в піхоту створює проблеми для Повітряних сил - Ігнат

Переведення людей до Сухопутних військ не знижує ефективність знищення російських повітряних цілей, стверджує представник ПС ЗСУ

Юрій Ігнат, шахед, боєць ЗСУ
Юрій Ігнат уже говорив це, і повторив знову: так, людей із ППО забирають у піхоту (але не ключових), і це проблема. Але – ні, Шахедов від цього менше збивати не стали

Усі види та роди Збройних Сил направляють людей в підрозділи та частини Сухопутних військ, в тому числі й Повітряні Сили - другий за чисельністю вид ЗСУ. Це загальновідомий факт. Але поки що кадровий дефіцит не відбивається на ефективності Повітряних сил. Про це 20 грудня у Facebook нагадав т.в.о. начальника управління комунікацій командування Повітряних сил ЗСУ полковник Юрій Ігнат.

Військовий підкреслив, що Повітряні Сили вже понад рік направляють людей на посилення фронту зі складу Зведеної стрілецької бригади Повітряних сил ЗСУ, на базі якої військовослужбовці спочатку проходять підготовку, а потім у складі підрозділів прямують на складні напрямки бойових дій. Колишній спікер ПС ЗСУ визнав, що переведення в піхоту створює проблемні питання з кадрами всередині Повітряних Сил.

"Людей не вистачає і це також загальновідомий факт!", - наголосив Ігнат.

Водночас він розкритикував заяву ЗМІ про неефективність ППО і що нібито українські захисники стали менше збивати ворожі цілі. Ігнат нагадав, що ППО - це не тільки Повітряні Сили, а система, до якої входять підрозділи всіх Сил оборони, здатні вести вогонь з повітряних цілей. Це, за його словами, і піхота, і моряки, і гелікоптери.

"Збивають, як і збивали. Ефективність протиповітряної оборони по ворожих БпЛА залишається на рівні 95 відсотків, враховуючи збиті й ті, що падають самі або під впливом РЕБ, так звані "локально втрачені", - запевнив Ігнат, додавши, що за російськими ракетами відсоток менший, враховуючи застосування ворогом балістики.

Юрій Ігнат також зазначив, що, згідно з інформацією отриманої ним у кадровому центрі, "ніхто ніколи не направляв у піхоту військовослужбовців, які проходили підготовку за кордоном на Patriot, Nasams або Iris-T". Такий випадок був лише один, але через певні обставини, запевнив ексспікер ЗС ЗСУ.

Він підкреслив, що Повітряні Сили - це високотехнологічний вид ЗСУ, в якому справді багато людей унікальних спеціальностей з великим досвідом роботи. І замінити їх буде нікому.

"Тому переведення в "сухопутку" - доволі болісний процес для ПС, це стосується і бойових бригад, і частин забезпечення, підсумував Ігнат. 

"Дуель" The Guardian та Генштабу щодо кадрів у ППО

20 грудня The Guardian опублікували статтю, в якій стверджувалось, що українська армія стикається з критичною нестачею особового складу на фронті. Це змушує Генеральний штаб ЗСУ давати розпорядження підрозділам ППО переводити своїх бійців у піхоту. За словами одного з джерел видання, такі переведення створюють ризик для обороноздатності країни. Як мінімум, це нібито загрожує ефективності ППО.

У Генштабі заявили, що перекидання бійців ПС ЗСУ до піхоти дійсно відбувається. Але нагадали, що у Повітряних силах перебувають військовослужбовці різних військово-облікових спеціальностей. Перепризначення та відрядження частини військових відбувається зі складу рот охорони ПС ЗСУ, деяких тилових мобільних вогневих груп, а також персоналу, який не залучений до обслуговування та експлуатації високотехнологічного озброєння й військової техніки. 

Також у Генштабі наголосили, що кількість збитих БпЛА типу Shahed не зменшилася, а протиповітряна оборона ПС ЗСУ якісно виконує свої завдання. Бо переведення до Сухопутних військ не стосуються фахових спеціалістів ППО, які забезпечують захист українського неба.

Заяви про переведення військових ППО до піхоти

На початку листопада народна депутатка Мар'яна Безугла повідомила, що в Україні нібито знизилася ефективність знищення "Шахедів". За її словами, це може бути пов'язано з переведенням військових протиповітряної оборони (ППО) у піхоту. 

Згодом у Повітряних силах ЗСУ визнали, що отримали наказ про переведення частини особового складу до піхоти та зобов'язані виконати цей наказ. Однак колишній речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат тоді заявив, що ця ситуація ніяк не позначилася на ефективності збивання дронів. Військовий зазначив, що відсоток збиття БпЛА типу "Shahed" аж ніяк не зменшився, про що свідчать щоденні офіційні звіти. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube