Хусити вдарили двома ракетами по українському судну в Аденській затоці

Хусити завдали удару по кораблю Вербена в Аравійському морі

Вербена, Аденська затока
Корабель атакували протикорабельними крилатими ракетами

Єменські хусити вдарили по українському теплоходові "Verbena". Вони атакували судно двома протикорабельними крилатими ракетами. Інцидент трапився у водах Аденської затоки Індійського океану. В результаті на борту виникла пожежа, один із моряків серйозно поранений.

Про це повідомляє Центральне Командування ЗС США. Теплохід йшов із Малайзії до Італії з дерев'яними будівельними матеріалами. Корабель, на який напали хусити, належить Україні, знаходиться під управлінням Польщі та має прапор Палау.

"Підтримувані Іраном хусити запустили дві протикорабельні крилаті ракети (ПКРР) в Аденську затоку. Обидві ракети влучили в M/V Verbena, польське судно для наволочних вантажів під прапором Палау", - йдеться у повідомленні.

M/V Verbena повідомила про пошкодження та пожежу на борту. Під час атаки один цивільний моряк отримав важкі поранення. Травмованого евакуювали літаком для надання медичної допомоги.

В ЗС США додали, що неприпустима поведінка хуситів, яких підтримує Іран, продовжує погрожувати стабільності в регіоні та безпеці моряків у Червоному морі та Аденській затоці. Попри їхні заяви про представництво палестинських інтересів у Газі, їхні напади ставлять під загрозу життя мирних громадян країн, що не мають нічого спільного з цим конфліктом.

Постійна загроза безпеці ускладнює доставку гуманітарної допомоги населенню Ємену та Гази, додало Центральне командування Збройних сил США.

Морська коаліція проти хуситів

У зв'язку з постійними атаками хуситів Сполучені Штати оголосили про формування міжнародної військово-морської коаліції, в яку ввійшли 20 країн, з метою захисту суден від подібних нападів. Деякі з учасників повідомили, що операції будуть відбуватися в рамках вже існуючих міжнародних договорів.

Напади хуситів на судна у Червоному морі створюють серйозні загрози для міжнародної морської торгівлі. Згідно з даними, на Червоному морі відбувається до 12% світової морської торгівлі, що ставить під загрозу глобальні ланцюги поставок. Цей шлях є найкоротшим морським маршрутом між Азією та Європою, тому перевізники мають обмежені альтернативи, інші маршрути часто є довшими та більш витратними.

Як писав "Інфрматор", морські заходи безпеки, ймовірно, допоможуть обмежити загрозу піратства, але розв'язання проблеми буде неповним без здійснення наземних операцій проти хуситів. Водночас Сполучені Штати мають намір уникнути подальшого розгортання конфлікту на Близькому Сході.

Нагадаємо, упродовж хусити систематично атакують торговельні судна у Червоному морі. У січні 2024 року їх снаряди спрямували в нафтовий танкер Marlin Luanda.

Також у січні хусити випустили ракету по американському есмінцю USS Laboon, що знаходився у Червоному морі. Втім снаряд був успішно збитий.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube