Головний дипломат Євросоюзу пояснив слова співчуття Ірану через смерть Раїсі

Спікер Єврокомісії із зовнішньополітичних питань Петер Стано каже, що йдеться про звичайний дипломатичний етикет

Смерть президента Ірану
Окремі журналісти не зрозуміли, чому Євросоюз співчував загибелі авторитарного лідера

В Європейському Союзі пояснили слова співчуття через загибель президента Ірану Ібрагіма Раїсі. В ЄС кажуть, що йдеться про звичайний дипломатичний етикет. При цьому політична оцінка авторитарного іранського режиму не змінюється.

Про це заявив спікер Єврокомісії із зовнішньополітичних питань Петер Стано під час брифінгу. Його слова цитує "Європейська правда"

За думкою Стано, в дипломатичному світі є абсолютною нормою висловлювати співчуття державі, в якій раптово помирає її лідер. Тим паче, якщо це стається в трагічний спосіб, як це було в Ірані.

"Тож мені немає чого додати, крім того, що це був базовий дипломатичний захід, щоб висловити співчуття державі на інституціональному рівні", – зазначив Стано.

Зі свого боку речник ЄК Ерік Мамер нагадав про позицію Єврокомісії щодо внутрішніх репресій в Ірані. Згадали і роль, яку Ісламська республіка відіграє у загарбницькій війні РФ проти України. Не обійшли увагою і підтримку іранською владою проксі-сил на Близькому Сході у війні між ХАМАС та Ізраїлем.

"Я думаю, що вам потрібно чітко розрізняти нормальну дипломатичну практику, про яку говорив Петер (Стано - ред.), та яку, до речі, ви бачили в інших установах по всьому світу, і погляди, яких ми дотримуємося щодо політики іранської влади", – зазначив Мамер. 

Загибель президента Ірану 

Нагадаємо, ввечері в неділю, 19 травня, трагічно загинув президент Ірану Ібрагім Раїсі. Його гелікоптер розбився в горах. Після майже доби пошукової операції було визнано, що президент Раїсі помер. Його тіло знайшли серед гір неподалік від уламків гвинтокрила. 

Окрім Раїсі, загинули також усі, хто був з ним на борту. Це голова МЗС Ірану, Хосейн Амір Абдоллахіян, імам мечеті міста Тебріза Сайєд Мохаммад-Алі аль-Хашем, а також губернатор провінції Східний Азербайджан Малік Рахматі.

Відтепер в Ірані пройдуть нові вибори президента. Орієнтовно це станеться через 50 днів. Увесь цей час керувати буде віцепрезидент Мохаммед Мохбер - "Інформатор" докладно писав, що про нього відомо

Зазначимо також, що президент Ірану не є головою держави, як в інших країнах. Після Ісламської революції 1979 року країна фактично перетворилася на гібрид теократії та автократії з формальними демократичними ознаками. Президент в цій країні - це скоріше щось схоже на прем'єр-міністра: він керує урядом та є виконавчою владою. Верховним же лідером Ісламської республіки є "рахбар", дослівно "владика-богослов". На цій посаді з 1985 року перебуває аятолла Алі Хаменеї. До речі, покійний Раїсі вважався одним з його найбільш ймовірних наступників на посаді верховного аятолли. 

Раніше ми вже писали, що Ібрагім Раїсі загинув у авіакатастрофі. "Інформатор" розбирався також, що тепер буде з країною

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube