Хто допоможе Україні придбати морський флот дронів

Читать на русском

Литва пожертвує 250 тис. доларів на допомогу Україні

Читать на русском
Хто допоможе Україні придбати морський флот дронів
Фото:Telegram/FEDOROV

Литва пожертвує 250 тис. доларів на допомогу Україні

У п’ятницю, 11 листопада, на фандрейзинговій платформі UNITED24 розпочався збір коштів на перший у світі український флот морських дронів. На першого "бійця армії" українці скинулися за дві години. Придбати ще одного дрона допоможуть нам допоможуть й литовці. 

Про це пише литовський журналіст Анрдюс Тапінас.

Один морський дрон коштує 10 мільйонів гривень. У цю суму входить човен, оснащений системами автопілота, відеопідсистемами,  наземна автономна станція управління, система транспортування та зберігання, і на додачу центр обробки даних. Проте аби ефективно боротися з руснею такого оснащення потрібно, хоча б сотня. А це мільярд гривень. 

За дві години після старту збору коштів віцепрем'єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що українці вже назбирали грошей, щоб придбати перший дрон. Йому навіть дали ім'я, символічне — Херсон. А згодом заявив, що й ІT-компанії, скинулися й доклали на ще один безпілотних.

На заклик Володимира Зеленського зібрати кошти на перший у світі український флот морських дронів, відгукнулися й литовці. Країна пожертвує 250 тис. доларів, що вистачить на купівлю ще одного дрона. Назвати ще один дрон народ Литви матиме сам змогу самостійно. 


Нагадаємо, литовський медійник Андрюс Тапінас, який тепер активно рекламує збірна морські безпілотники, й раніше допомагав збирати кошти для Збройних Сил України. 

Допомога від іноземних партнерів

США конфіденційно уклали угоду з Південною Кореєю на закупівлю артилерійських снарядів для українських військових. Також раніше Інформатор писав, що в Україні незабаром можуть з'явитися системи Hawk, Avenger та IRIS-T. Бо напередодні США оголосили про новий пакет військової допомоги Україні на $400 млн. 

Нагадаємо, додаткових дві системи ППО типу Hawk Києву пообіцяла й міністерка оборони Іспанії Маргарита Роблес. Ці установки здатні збивати гіперзвукові ракети і дрони-камікадзе.

А ще в Україну прибули системи протиповітряної оборони NASAMS та зенітно-ракетні комплекси Aspide. Раніше ми розповідали що відомо про ці системи протиповітряної оборони.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.