Майже чортова дюжина кредитів: шахрай «повісив» на жінку 50 тисяч гривень боргу

Читать на русском

У грудні 2021 року суддя Печерського районного суду Києва вирішувала, чи дійсно хтось вкрав особисті дані жінки, зробивши дублікат її SIM-картки

Читать на русском
Майже чортова дюжина кредитів: шахрай «повісив» на жінку 50 тисяч гривень боргу
Постраждала просила скасувати всі угоди

У грудні 2021 року суддя Печерського районного суду Києва вирішувала, чи дійсно хтось вкрав особисті дані жінки, зробивши дублікат її SIM-картки

Ввечері 9 грудня 2019 року злодій зробив дублікат SIM-картки Vodafone. Завдяки цьому він отримав доступ до Приват-24 та особистих кабінетів на сайтах мікрокредитних компаній, де жінка вже брала позики. За один день, 10 грудня, злодій оформив на її ім’я займи.

Про те, що на її ім’я оформили кредити жінка дізналася, коли не змогла зайти у застосунок ПриватБанку. Коли цю проблему було вирішено, вона замовила виписку по рахунках. Виявилося, що їй на картку переказали 5 тисяч гривень від «Алекс Кредит» і разом з її коштами шахрай оплатив чийсь борг в «Манівео» майже на 10 тисяч гривень.

Перевіривши свою електронну пошту, постраждала знайшла листи з договорами про позики та перевірила свої особисті кабінети на сайтах кредитних компаній. Однак це виявилося тим ще квестом, тому що злодій змінив паролі й довелося витрачати час, що поновити свої дані.

Коли паролі відновили, жінка побачила, що для отримання коштів шахрай додав в систему іншу банківську картку. Саме на цю картку він отримував кошти за угодами, які уклав від її імені.

Жінка відновила свою сімку та звернулася до Білоцерківського відділу поліції. Там вона розповіла, що викравши номер телефону, хтось оформив на неї кредити на суму 50 тисяч гривень. Тому правоохоронці відкрили кримінальне провадження №12019110030003737.

Що було у суді

Жінка просила скасувати угоди, які уклали від її імені. Вона розповідала, що її життя стало нестерпним через постійні дзвінки колекторів. Тому вона видалила свої акаунти із соціальних мереж, змінила номери телефонів для того, щоб припинити постійні вимагання грошей по угодах, які не укладала.

Перед тим, як звертатися до суду, жінка намагалася довести компаніям, що це не вона брала гроші. На підставі службових розслідувань в «Форза», «КФ.ЮА» та «Слон Кредит» договори скасували.

Вже під час розгляду справи у суді «Манівео швидка фінансова допомога» та «Качай Гроші» теж відмовилися від претензій, тому що визнали, що її дані використав злодій.

Інші компанії наполягали, що жінка просто не хоче повертати борги, тому звернулась до суду з нібито вигаданою історією про втрату SIM-картки.

Хай там як, але 10 грудня 2019 року від її імені оформили угоди на сайтах компаній «Гелексі», «Інфінанс», «Інвест Фінанс», «Алекскредит», «Є Гроші», «Служба Миттєвого Кредитування», «Є-Кеш», «Форза», «КФ. ЮА», «Слон Кредит», «Манівео» та «Качай Гроші».

Що вирішив суддя

Згідно з висновком службової перевірки «Качай Гроші» вдалося з’ясувати, що номер картки в «Укргазбанку» жінці не належить.

«Використання її номеру телефону свідчить про дублювання сім-карти шахраями та вказує на те, що невстановлені особи використали персональні дані для отримання кредитних коштів», - йдеться в рішенні суду щодо позики в «Качай гроші».

Також, шахрай оформив ще картку в «Альфа-Банку». Коли перевірили, кому цей рахунок належить, то виявилося, що жінка до нього також не має відношення.

Суддя погодилася, що немає доказів, що це саме жінка оформлювала заявки на кредити та що це саме на її картку перераховували гроші. Але суд скасував не всі угоди, про які просила постраждала. Договори з «Гелексі», «Служба Миттєвого Кредитування», «Інвест Фінанс» та «Є-Кеш» скасували, а договори з «Алекскредит», «Є Гроші» та «Інфінанс» залишили.

Таке рішення у грудні 2021 року прийняла суддя Печерського районного суду Києва Олена Бусик.

Що було з кредитами далі

Проти такого рішення виступила компанія «Гелексі». Її адвокат подав скаргу в якій розказав, що жінка їх давній клієнт. Для того, щоб отримати позику потрібно не лише правильно ввести дані, а й пройти перевірку за допомогою коду, який приходить на телефон. Начебто все це вона зробила вірно, тому й отримати 3 тисячі гривень займу.

Однак захисниця жінка нагадала, що картка, на яку надійшли ці гроші, жінки не належала, а її сімку перевипустили, тому могло скластися враження, що телефоном користується хазяйка.
Судді погодилися, що версія, за якою жінка могла б забрати гроші за допомогою невідомого виглядає дуже фантазійно й цьому немає доказів. Тому у вересні 2022 року судді Київського апеляційного суду скаргу адвоката фірми «Гелексі» відхилили.

Але той пішов далі й звернувся до Верховного Суду. Однак і там кредитній компанії не пішли на зустріч, тому у лютому 2023 року у суперечці поставили крапку. У висновку попередні рішення не змінювалися й вони набрали чинності.

Інформатор розповідав, що шахрай викрав телефон та отримав за ним кредити у Moneyveo.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.