«Я жив в бурсі на Подолі і на третій день життя там, я вийшов і дивлюся музичний магазин. Пішов туди і мені чувак каже: «Ти по трубу?», я кажу: «Так, я по трубу!». І я взяв собі трубу, навчився на ній грати і тут я записав трубу».
Наразі назад до росії повертаються п'ять чеченців
У Хорватії відбувся суд відносно п'яти біженців, які є уродженцями Чечні. Чоловікам відмовили у наданні статусу політичних біженців та міжнародному захисті.
Представник "Асамблеї чеченців Європи" Іса Дадуєв повідомив, що наразі чеченці знаходяться у центрі для біженців, але найближчим часом їх можуть депортувати у росію. Проте ще є шанс, що чоловікам дозволять виїзд в іншу країну Європи, адже вони перебувають у Хорватії транзитом.
"Відмова була винесена без будь-яких доказів і заснована на припущеннях, що претенденти на захист є ісламістськими екстремістами. Дуже упереджене рішення”, – сказав Дудаєв.
Дудаєв стверджує, що чоловіки втекли від небажаного призову на війну в Україну. За його словами, це не перший випадок, коли у Хорватії затримують уродженців Чечні, не надають їм статус політичного біженця та депортують. Правозахисники вже звернули увагу на цю ситуацію і будуть її виправляти.
Раніше Інформатор повідомляв, куди українські біженці з початку повномасштабного вторгнення їхали найчастіше і де їх приймають краще за все. Також писали, чи можуть біженці, які знаходяться в ЄС, працювати в Україні віддалено.
У Польщі громадяни України, які мають PESEL зі статусом UKR, можуть подати заяву на отримання дозволу на тимчасове проживання з метою початку роботи чи підприємницької діяльності. Загалом біженцям з України треба буди обережнішими за кордоном. Адже стали частіше виникати ситуації з використанням їх недобросовісними роботодавцями.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.