У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
"Ця пісня про кохання, складнощі в стосунках, випробування, надію на краще попри всі негаразди та про силу рухатись далі. Глибокі емоції, текст, дещо мрійливий приспів створюють відчуття віри у світле майбутнє, де щастя можливе. P.S. Не переймайтесь, пишу пісні не тільки про історії зі свого життя, а й із життя інших людей, або ж вигадую ситуації. І ця пісня саме такого сюжету".
Від недобросовісних роботодавців постраждало щонайменше 212 українців
Українські біженці стали жертвами трудової експлуатації. Таких, в Нідерландах, налічують більше 2-х сотень людей. Як так сталося — читайте в нашому матеріалі.
Як повідомляє нідерландська телерадіокомпанія NOS, від трудової експлуатації постраждало щонайменше 212 українських біженців. Всі вони прибули до країни після повномасштабного вторгнення росіян. Українці влаштувалися на роботу, а згодом пожали жалітися до організації FairWork, що бореться проти трудової експлуатації.
Найбільше скарг було на невиплату заробітної плати. При цьому дехто змушений був працювати понад 10 годин на день за зарплату менше мінімальної.
“Українець середнього віку, який втік від війни в квітні і з тих пір живе і працює в Нідерландах звернувся до FairWork, з скаргою що працював більше 10 годин на добу, отримував зарплату меншу мінімальної й був звільнений через місяць”, — пише NOS.
Окрім цього, в організації додають, що таких робітників могли залишити без грошей взагалі. Крім того, скарги фіксували на необхідність платити посереднику за роботу. Або ж за примус реєструватися в Торгово-промисловій палаті. Також у 69 випадках йшлося про загрозу торгівлі людьми.
"Поширена ситуація, коли люди знаходять російськомовних роботодавців через оголошення. Приміром, люди їдуть працювати на будівництво. Контракту у них не має, роботодавці обіцяють оформити його через місяць. Іноді працівників набирають в Україні через оголошення у Facebook. Потім люди мають заплатити певну суму посереднику, який організовує роботу", — розповідає прессекретар FairWork Франсієн Вінсеміус.
В компанії зазначають, з аналогічними скаргами до організації FairWork зверталися й у 2021 році. Однак тоді обшуканих українців налічували лише 17 осіб. Більшість скарг стосувалися невиплати заробітної плати, а 5 з них говорили про загрозу торгівлі людьми. А у 2022 році цифри виросли відразу в кілька разів.
"Загалом, у 2022 році до FairWork зі скаргами звернулися 1200 людей. З них 173 були українськими працівниками", — йдеться в повідомленні.
Скільки українських біженців нині й досі за кордоном
З моменту повномасштабного російського вторгнення, за даними Агентства ООН у справах біженців — українців в такому статусі налічують понад 8, 1 мільйон. З них 5 мільйонів подали заяви на отримання статусу тимчасового резидента в західноєвропейських країнах. Водночас лише у Нідерландах перебуває 89 730 українців, які отримали статус біженця. Крім того, в уряді зазначають, що ті, хто втікав з України, однак не має українського громадянства, мають право на тимчасовий захист у Нідерландах до 4 вересня 2023 року.
Нагадаємо, раніше ми писали про дослідження, в якому розповідали куди українські біженці їхали найчастіше і де їх приймають краще за все.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.