Хезболла має російські засоби, які загрожують авіаносцям США - Reuters

Читать на русском

Американці змушені враховувати ризики використання найновішого російського озброєння ліванськими терористами

Читать на русском
ПКР "Яхонт"
Терористи кажуть, що підготувалися до війни зі США

Американці змушені враховувати ризики використання найновішого російського озброєння ліванськими терористами

Найбільше у світі недержавне мілітарне угруповання ліванська «Хезболла», ймовірно, має на озброєнні російські протикорабельні ракети «Яхонт» (П-800 «Онікс»). Потенційно це може становити небезпеку для американських військових кораблів, які перебувають у регіоні. Керівництво «Хезболли» використовує це, щоб здійснювати тиск на США, погрожуючи непередбачуваними наслідками у випадку переростання конфлікту в регіональну війну.

Про це повідомляє агенція Reuters із посиланням на власні джерела. Видання нагадує, що один з очільників «Хезболли» Саєд Хасан погрожував Вашингтону ударом по авіаносним групам, які перебувають у Східному Середземномор’ї. За його словами, бойовики мають «щось проти американських кораблів». Це підтверджують й інші джерела.

«Ми підготувалися до флотів, якими ви нам погрожуєте», — заявив лідер організації Хасан Насралла.

Джерела Reuters в Лівії повідомляють, що терористи придбали протикорабельні ракети, у тому числі російські ПКР «Яхонт», радіус ураження якого складає 300 км. У 2006 році угруповання продемонструвало свої можливості, завдавши удару по ізраїльському військовому кораблю в Середземному морі. До бойовиків ракети потрапили через Сирію. Насер Канділ, ліванський політичний аналітик, близький до «Хезболли», назвав цю ракету «найважливішою нагородою» за участь угруповання у війні на стороні диктатора Башара Асада.

«Ми, очевидно, приділяємо цьому багато уваги… і ми серйозно ставимося до того, які можливості вони мають», — прокоментував Reuters один із чиновників США на умовах анонімності.

Ракети «Яхонт»

«Яхонт» — це експортний варіант протикорабельної крилатої ракети «Онікс», які виробляє росія з 1993 року. Ракету можуть встановлювати на кораблях та запускати із землі. Вона призначена для завдання ударів по одиночних цілях та групах кораблів супротивника в умовах серйозної протиракетної оборони. Максимальна швидкість може досягати до 3 700 км/год, що робить її важкою для перехоплення. Радіус дії — 300 кілометрів. «Яхонт» наближається до своєї цілі на низькій висоті — від 10 до 15 метрів над землею — щоб уникнути виявлення.

"Хезболла" отримала "Яхонт" за участь у війні в Сирії

Розробники заявляють, що ракету можуть використовувати за принципом «вистрілив і забув». «Онікси» та «Яхонти» пізніх модифікацій позиціювалися як високоточні, заявлена похибка складає 1,5 метра.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатись на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.