Харків'янка тільки-но погасила кредит, як з рахунку ПриватБанку відбулося списання у розмірі 25 тисяч гривень - що вирішив суд

Клієнтка ПриватБанку вказує, що особисті дані та паролі, які могли б бути використані для входу в застосунок "Приват-24" нікому не передавала

ПриватБанк
Жінка втратила з картки ПриватБанку 25 тисяч гривень, які внесла для погашення кредитної заборгованості

Жінка для закриття заборгованості за кредитом внесла на картку ПриватБанку 25 тисяч гривень. Однак через декілька хвилин кошти списали з рахунку. Вона не давала не це згоди, тож вимагає визнати кредитний договір припиненим. Про це йдеться у рішенні Дзержинського районного суду Харкова, опублікованому 8 березня 2024 року.

Жінка отримала кредитну карту від ПриватБанку зі встановленим кредитним лімітом в розмірі 25 тисяч гривень. На виконання вимог погашення кредиту 03.04.2020 року внесла на свій картковий рахунок суму в розмірі 25 тисяч гривень. Проте 03.04.2020 року невідома особа шахрайськими діями заволоділа коштами у розмірі 25 тисяч гривень. Одразу після цього, вона звернулась до поліції, де відкрили кримінальне провадження за ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України. У ПриватБанку відмовили у поверненні коштів, зазначаючи, що переказ був здійснений шляхом створення платежу в системі дистанційного обслуговування клієнтів Internet Banking "Приват-24". 

"29.09.2015 року позивачка звернулась з метою отримання банківських послуг, у зв'язку з чим підписала анкету-заяву, згідно з якою отримала кредит у вигляді встановленого кредитного ліміту на рахунок. Банком встановлено, що переказ коштів 03.04.2020 року був здійснений шляхом створення платежу в системі дистанційного обслуговування клієнтів InternetBanking "Приват-24". Вказані дії можливо було здійснити лише за допомогою використання фінансового телефону та іншої особистої інформації. Вона не надала доказів та підтвердження здійснення транзакцій в результаті шахрайських дій третіх осіб", - заявили у ПриватБанку. 

На судовому засіданні жінка пояснила, що 03.04.2020 року її чоловік перевів на карту ПриватБанку 25 тисяч гривень для того, щоб вона мала змогу закрити заборгованість за кредитом, але в цей же день, приблизно через 15 хвилин, були ще 3 трансакції через її рахунок, на які згоди не давала ні банку, ні будь-яким іншим особам. Після надходження повідомлення у додаток "Приват-24" про першу несанкціоновану транзакцію клієнтка одразу ж почала телефонувати у ПриватБанк. Після розмови з оператором, картка була заблокована. Свої особисті дані та паролі, які могли б бути використані для входу в застосунок "Приват-24" нікому не передавала.

Яким було рішення суду? 

Суд задовольнив позов жінки. Зобов'язання за кредитним договором, укладеним 29.09.2015 року між нею та акціонерним товариством комерційним банком «ПриватБанк», визнали припиненими.

"З досліджених судом матеріалів справи та встановлених під час розгляду обставин суд дійшов висновку, що наявні підстави для задоволення позовних вимог щодо припинення зобов'язань за договором кредиту, укладеним між позивачкою та АТ КБ "ПриватБанк", оскільки нею доведено погашення кредиту 03.04.2020 в повному обсязі, а подальші операції щодо списання коштів здійснювалися банком в автоматичному порядку з підстав облікування заборгованості, яка виникла після подальших платіжних переказів 03.04.2020 року на загальну суму 24 900 гривень, згоди на проведення яких вона не надавала. Водночас відповідачем АТ КБ «ПриватБанк» до суду не надано доказів на підтвердження вчинення клієнткою дій чи бездіяльності, які сприяли втраті, незаконному використанню персонального ідентифікаційного номера (коду) або іншої інформації, яка дає змогу ініціювати платіжні операції за кредитною карткою. Вказане свідчить про відсутність її вини, а тому вимога банку про сплату заборгованості за кредитним договором, яка утворилась після 03.04.2020 року є неправомірною. На підставі викладеного, суд задовольняє позовні вимоги в повному обсязі", - наголосив суд. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube