Харчишин про музикантів у ЗСУ: Це як доктора наук, який може збагатити уран, відправити підмітати

Читать на русском

Співак відверто розповів, чому артисти мають отримати бронь від служіння в ЗСУ, чим хворіє його син та чому ця хвороба не лікується

Читать на русском
Валерій Харчішин, Друга Ріка
За волонтерську підтримку ЗСУ "Друга Ріка" вперше отримала нагороду від музичної премії YUNA

Співак відверто розповів, чому артисти мають отримати бронь від служіння в ЗСУ, чим хворіє його син та чому ця хвороба не лікується

Лідер гурту “Друга Ріка” Валерій Харчишин відверто розповів про втрати у своєму житті та стан сина, який вже декілька років має важку невиліковну хворобу. А також про те, чи потрібно спілкуватися з колишніми та про те, що вже не може кохати. Ще співак пояснив, чому виступає за надання броні артистам та на що здатен саме він, якщо потрапить на фронт. Про все це співак розповів в інтерв’ю Славі Дьоміну у його проєкті “Слава+”.

“Я вважаю, що музиканти, котрі можуть завтра загинути на фронті тільки з причини своєї некомпетентності чи недбалості вищого командування або нижчої ланки не повинні служити. А на своєму фронті вони б могли заробити на 30 дронів, або 300, які б знищили 10 москалів, то це б було набагато ефективніше. Це коли б ми доктора наук, який може збагатити уран, відправили б підмітати, а доярку поставили керувати космічними військами. Треба раціонально використовувати сили.

При цьому я не кажу, що всі музиканти молодці й працюють на своєму фронті. Бо є такі, які сидять й думають, коли ж все це закінчиться та коли прийдуть “наші”. Таким не бронювання потрібно, а лоботомію зробити.

Безумовно, мобілізація мала відбутися на початку війни. Але суспільство тоді мобілізувалося раніше, ніж держава почала говорити: “Суспільство”. Ми почали захищати країну, я не кажу про себе, а про суспільство. І в той момент треба було оголосити мобілізацію й зараз у цей момент ми б усі були разом з усіма галузями мобілізовані - науковці, виробництво, культура, освіта. Всі б працювали на фронті.

Все що я можу робити добре, це втікати, або, як камікадзе, їхати на автівці з вибухівкою в останню путь. Стріляти - таке собі. Я нещодавно спробував й з десяти вибив 3-4. Копати, куди? Довго не покопаєш. Окрім того, я списаний. У мене є пару органів, які мені дозволяють ще жити й щось робити на сцені. А деяких органів нема. Наприклад. нирки”, - каже Валерій Харчишин.

З колишнею дружиною Юлією Валерій прожив 13 років
З колишнею дружиною Юлією Валерій прожив 13 років

В перший рік війни співак розлучився із своє дружиною Юлією, хоча каже, що разом вони припинили жити набагато раніше. Це був не перший шлюб співака, але він каже, що стосунки вони підтримують.

“Ми маємо спілкуватися з колишніми не тому, що маємо спільне майно, яке треба поділити, а, тому що маємо спільну дитину. Це потрібно робити не дивлячись на те, що ти приховуєш якусь образу або ненависть. Треба все одно залишатися людиною. Мені це дуже важко вдається. На перших порах це завжди важко вдається, бо я не вмів розділяти дітей та їхню матір. Я сприймав їх як одне ціле”, - розповідає Валерій. 

Сини Харчішина вже вишче батька на пару сантиметрів
Сини Харчішина вже вишче батька на пару сантиметрів

Відомо, що Харчишин свого часу пережив багато втрат. Його близький друг наклав на себе руки, одна з дитин померла не народившись та помер брат, який старше його на два роки, а потім ще й важко захворів один з синів. Всі ці події трапилися одна за одною й після цього з’явилася дуже сумна але мелодійна та філософська пісня “Секрет”, яка стала одним з найпопулярніших хітів.

“Пісня “Секрет” це збірний образ. Вона про втрату, але такі пісні створюються на піку кризи. У мене була низка втрат, починаючи з втрати друга та рідного брата, потім ненародженої дитини й ще, й ще. І я сиджу та думаю, то давай мені ще списа в сраку й все. В цей момент, раптом, захворів мій син. Коли людина йде від тебе ментально - вчора вона була такою, якою вона зростала у тебе на очах, якою ти пам’ятаєш, а завтра таке враження що його поміняли місцями й це вже не твій син. Зовні це той самий Женя і воно не лікується. Це не аутизм, воно не лікується. Це нейропсихіатрія, а це захворювання почали діагностувати приблизно десь з 2010 року. Ця хвороба є сукупність різних діагнозів: синдром Туретта, гострий психоз, плюс біполярний розлад та синдром дефіциту уваги, а також якісь манії навіть шизоїдного типу. До цього це регулярні ажитації. Ти не можеш розслабитися поруч їв своєю дитиною 24 на 7. Він може не спати добу-дві, а потім заснути вдень, або кричати протягом кількох годин.

Ця хвороба розвивається агресивно й дуже динамічно. Ясно, що вона набута. Її спричинила інфекція банального стрептококу, який знаходиться в головному мозку і його не можливо вивести. Спочатку цю хворобу плутають з малою хореєю. Є таке виключно неврологічне захворювання з певними психологічними наслідками. Але ця хвороба постійно мігрує. Її постійно з чимось плутають. Вона лікується імуноглобулінами й високими дозами антибіотиків. В Україні є лише один лікар, який говорить, що він вилікував у декількох пацієнтів цю хворобу, але дорослих.

Сину зараз 16 років й вищий за мене на 2 сантиметри. Ми всі молилися на пубертат, що в цьому віці він отримує якісь гормональні зміни які підштовхнуть його до одужання або навпаки. На щастя, навпаки не сталося й, на жаль, одужання не відбулося. Я не маю права цього говорити. Але я знаю, що таке смерть, бо втрачав багато дуже близьких людей. Пережити смерть близької людини набагато легше, ніж хворобу сина, коли він стає іншим”, - ділиться Харчішин. 

Спостерігаючи за Валерієм складається враження, що у нього повністю зникла емпатія, хоча у піснях, які він написав, його персонаж дуже романтичний. Виявилося, що в житті зараз це не зовсім так. Можливо всі пережиті ним проблеми й стали причиною цього.

“Я не зачаровуюся, щоб не розчаровуватися. Мабуть, тому я не закохуюсь, бо багатьох речей не відчуваю. Можливо так захищається моя психологічна ментальність або так я рятуюся, щоб не з’їхати дахом. Єдина моя порада в цьому, йти до психолога або психотерапевта, але не бігти до друга з пляхою, чи шукати якісь допінги, які піднімуть настрій. Можливо це тебе врятує від самогубства, але перший раз тобі це допоможе, а іншим разом з’їсть”, - радить співак.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.