Хачапурі по-аджарськи готують мінімум з двох сирів та приправляють великою кількістю зелені.
Рецепт хачапурі по-аджарськи сподобається усім, хто любить поєднання соковитої начинки зі свіжими травами у хрумкому тісті. Готувати його просто. А щоб смакувало ще більше, Інформатор має для вас смачну пораду.
7 листопада народився український музикант родом з Харкова, співак та актор, колишній учасник гурту 5'nizza й тренер VII та VIII сезонів шоу "Голос країни" Сергій Бабкін. З цієї нагоди Іформатор розповість сімейний рецепт приготування хачапурі по-аджарськи Сергія та Сніжани Бабкіних, адже саме дружині, за словами співака, той присвячує більшість своїх пісень. Так, хітами стали "Де Би Я" та "Єви і Адами", наспівувані багатьма українцями.
Готуємо дріжджове тісто. Для цього в борошно всипаємо дріжджі.
Розбиваємо в окремий посуд яйце. Вливаємо туди тепле молоко, додаємо 15 г цукру та 5 г солі й перемішуємо. Далі додаємо рослинно-вершкову суміш - 20 - 25 г. Все ретельно перемішуємо до однорідної маси.
Додаємо утворену суміш в борошно та вимішуємо тісто руками. Вимішений "колобок" тіста кладемо в чистий сухий посуд та накриваємо харчовою плівкою. В ній робимо отвори, щоб виходив вуглекислий газ. Тісто має настоятись 30-40 хвилин в холоді.
Готуємо начинку. Натираємо сулугуні, розминаємо виделкою грудочки сиру. Змішуємо сири та вбиваємо туди 2 яйця. Нарізаємо петрушку та кінзу, додаємо в сири.
Дістаємо тісто з холодильника та розділяємо на кілька порцій - за рецептом вийде три по 200 г. На робочій поверхні, присипаній борошном, розкатуємо тісто. На підготовлені розкатані кругляшки тіста викладаємо начинку - від края лишаємо по 5 мм - та підгортаємо края бортиком, так аби начинка не випадала під час запікання. Хачапурі мають вийти в формі "човника".
Края тіста змащуємо льєзоном (в перекладі з французької - "зв'язок", "з'єднання") - в'язкою сумішшю з яйця, молока або вершків та води, збитих вінчіком. Далі відправляємо хачапурі в духовку хвилин на 15-20 при температурі 190 градусів. Після додаємо на кожен хачапурі по жовтку (3 штуки) та шматочку сулугуні й запікаємо ще кілька хвилин. Смачного!
Порада від Інформатора: секрет начинки хачапурі - це поєднання двох сирів, тож щоб сулугуні натерти швидше, попередньо покладіть сир в холодильник!
За однією з версій аджарський хачапурі створив французький кулінар, який побував в Грузії у XIX столітті. За іншою, випічку у формі човна вигадали аджарці, а яйце у страві уособлює сонячний захід у Чорному морі. Цікаво, що самі аджарці їдять хачапурі тільки руками. Спочатку відламують загострені кінці "човника", ними перемішують сир із яйцем. Роль виделки ж виконують підсмажені бічні корочки.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.