Гуменюк відреагувала на вимоги українських журналістів звільнити її з посади

Читать на русском

Речниця заперечує звинувачення в забороні висвітлювати військові злочини РФ

Читать на русском
Наталя Гуменюк
За словами Наталії Гуменюк, у заяві медійників не наведено жодного доказу

Речниця заперечує звинувачення в забороні висвітлювати військові злочини РФ

Голова пресцентру Сил оборони півдня Наталя Гуменюк прокоментувала заклик медійників усунути її від керівництва. Журналісти вимагали звільнити її через те, що вона нібито перешкоджала висвітленню військових злочинів Росії в Херсонській області. Гуменюк заявила, що звинувачення на її адресу необґрунтовані й не підкріплені доказами.

В ефірі Радіо Свобода 17 квітня вона заявила, що журналісти "не навели доказів зазначеними фактами", а пресцентр Сил оборони Півдня не порушив жодних наказів командування.

"Усі заходи, які відбувалися, виконувалися абсолютно відповідно до розпоряджень керівних штабів... Висвітлення відбувалося в умовах надскладних. Те, що закидається про неосвітлення наслідків трагедії Каховської ГЕС - це абсолютна неправда. Було відпрацьовано понад 800 запитів упродовж одного тижня одразу після підриву Каховської у спрощеному порядку... але з огляду на безпеку операцій", - сказала Наталія Гуменюк.

За її словами, варто усвідомлювати, що має бути збережена безпека операцій і рішення командувача є вирішальним.

Заява з вимогою звільнити речницю Сил оборони Півдня Наталію Гуменюк

16 квітня у поширеній ІМІ заяві до ЗСУ та Міноборони українські та іноземні медійники стверджують, що Гуменюк забороняє висвітлювати воєнні злочини РФ в її зоні відповідальності та вимагають забезпечити доступ до районів Херсонщини. 

Медіа нагадали, що саме Гуменюк в день підриву Каховської ГЕС заборонила журналістам заїзд у підтоплені міста та села. В результаті західні ЗМІ масово посилалися на російських пропагандистів, оскільки інформація від українських видань була відсутня. Окрім того, пишуть у заяві, Гуменюк не виконує Наказ № 73 Головнокомандувача Збройних сил України.

У заяві містяться вимоги: замінити Гуменюк на компетентнішу особу і не допускати її до будь-якого керування комунікаціями; забезпечити доступ журналістів до районів Херсонщини та сусідніх регіонів, де відбуваються ключові події; провести ревізію наявних правил роботи пресцентрів ОК "Південь" та об’єднаного новоствореного ОУВ "Таврія", практики яких могли зазнати шкоди через призначення туди Гуменюк.

Нагадаємо, що 29 березня президент України Володимир Зеленський звільнив двох заступників голови Офісу президента Андрія Єрмака - Олексія Дніпрова та Андрія Смирнова. Також заступника керівника Офісу президента України Андрія Сибігу призначили першим заступником міністра закордонних справ. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.