Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Таке підключення відбулось вперше за чотири місяці
У понеділок, 3 липня, Запорізьку атомну станцію вперше під'єднали до резервної лінії електропередач. Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі сказав, що це добра новина. Проте ризик катастрофи на ЗАЕС все ще зберігається з певних причин.
Про це повідомляє пресслужба МАГАТЕ.
"Запорізьку атомну електростанцію (ЗАЕС) було знову під'єднано до єдиної доступної резервної лінії електропередач через чотири місяці після її втрати. Але ситуація з енергопостачанням на майданчику залишається надзвичайно крихкою під час військового конфлікту та не є стабільною", - заявив генеральний директор Рафаель Маріано Гроссі.
За його словами, підключення ЗАЕС до єдиної лінії електропередач напругою 330 кіловольт (кВ), що залишилася, – із шести таких резервних ліній до конфлікту – було розірвано 1 березня через пошкодження на іншому березі річки Дніпро та відновлено ввечері 1 липня. Роботи з відновлення лінії електропередач були ускладнені через складну безпекову ситуацію.
В МАГАТЕ пояснюють, що повторне підключення лінії 330 кВ є важливим, оскільки упродовж останніх кількох місяців ЗАЕС покладалася на єдину магістральну лінію 750 кВ для зовнішньої електроенергії. Вона необхідна для охолодження реактора та інших важливих функцій ядерної безпеки. До початку конфлікту в лютому 2022 року на об'єкті було чотири лінії 750 кВ.
Зараз лінія 330 кВ перебуває під напругою і зберігається як резервна та готова до живлення ЗАЕС - на той випадок, якщо лінія 750 кВ стане недоступною або буде пошкоджена. В МАГАТЕ кажуть, що під час конфлікту ЗАЕС вже сім разів втрачала енергопостачання за межами майданчика, що змушує тимчасово використовувати аварійні дизель-генератори для отримання електроенергії.
"Хоча повторне підключення резервної лінії електропередач є позитивним, ситуація із зовнішнім електропостачанням станції залишається дуже вразливою, що підкреслює ненадійну ситуацію з ядерною безпекою та безпекою на майданчику", - підсумував Гроссі.
Причина - російські терористи не підпускають представників цієї організації до всіх ділянок. Зокрема, експерти МАГАТЕ не знають, що робиться у механічному залі та біля гідротехнічних споруд. Раніше, як писав Інформатор, Рафаель Гроссі визнав, що ці об'єкти не є обстеженими, бо росіяни все ще не надали дозволу його людям і йому особисто потрапити на деякі ділянки. Ніхто не знає, чи вони заміновані.
Ми також повідомляли, що колаборанти-працівники ЗАЕС та росіяни вже покинули Енергодар. Українські фахівці, які працюють на атомній станції, фактично стали заручниками ситуації.
Раніше "Інформатор" писав, що росіяни можуть підірвати ЗАЕС дистанційно. Про це повідомляв президент України Володимир Зеленський, зазначивши, що технічно це цілком можливо.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.