Грізний "Отаман": в Україні повним ходом розробляють новітній колісний бронетранспортер

Читать на русском

Проєкт БТР "Отаман" призупинили кілька років тому, але через війну знову почали роботи над ним

Читать на русском
БТР "Отаман"
Новий БТР розробляється з урахуванням помилок та досвіду війни

Проєкт БТР "Отаман" призупинили кілька років тому, але через війну знову почали роботи над ним

В Україні розробляють нову модифікацію колісного бронетранспортера "Отаман". Цей проєкт був призупинений після 2019 року через низку причин. Проте через війну його відновили та оновили: нинішній "Отаман" слабо нагадує свою попередню версію.

Про це повідомляє "Мілітарний". За даними видання, розробник – український виробник бронетехніки НВО "Практика". Модифікація "Отамана" враховує досвід та помилки, яких припустилися під час створення минулої версії бронетранспортера, а також нові вимоги, які поставили представники державних структур.

Внутрішні вузли машини повністю перекомпонували, тому машина отримала новий силует корпусу. Змінено місце механіка-водія, тепер він захищений моторно-трансмісійним відділенням, яке винесли наперед, як у німецькій колісній бойовій машині Boxer.

Грізний "Отаман": в Україні повним ходом розробляють новітній колісний бронетранспортер 1

Грізний "Отаман": в Україні повним ходом розробляють новітній колісний бронетранспортер 2

"Машину в старому варіанті зробили без детально прописаного технічного завдання. Проблема була в тому, що це були радше певні контури того, якою вона має бути, без детальних вимог до окремих систем. До прикладу, щодо бронювання було зазначено, що машина повинна нести навісний керамічний захист, однак не були визначені конкретні вимоги до захисту", – розповів представник НВО "Практика" Сергій Вілков.

Окрім цього, машина точно отримає протимінний захист дна, який мають багато сучасних БТР та MRAP. Щодо броньового захисту йдуть дискусії: держава хоче рівень захисту 5 класу стандарту STANAG 4569 – протиснарядний, який тримає 25-мм бронебійний снаряд з відстані 500 метрів. На думку розробників, для "Отамана" буде достатньо кругового базового захисту від стрілецької зброї калібром 7,62 мм до 14,5 мм.

Зараз машина існує у двох версіях – з колісною формулою 6х6 та 8х8. Стара версія "Отамана" у версії 6х6 важила 26 тонн, очікується, що нова версія буде важити до 32 тонн.

Військова промисловість в Україні

Наразі в Україні активно розвивається військова промисловість, що обумовлено бойовими діями. Зокрема, українці створюють власні унікальні бойові дрони. Наприклад, нещодавно безпілотниками атакували НПЗ в Татарстані. Це були дрони зі штучним інтелектом, які пролетіли понад 1300 кілометрів, перш ніж уразити ціль на території РФ. 

В Міністерстві стратегічної промисловості заявили, що у 2024 році українська оборонна промисловість збільшить свої потужності у шість разів. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.