Підводний човен оснащений системою дистанційного керування, що дозволяє використовувати її як дрон
В ОАЕ українські інженери ведуть розробку підводного човна Kronos. Він може бути як пілотованим, так і автономним, а також оснащений торпедним озброєнням. Нещодавно човен пройшов випробування для застосування у військових цілях.
Про це пише Kyivpost. Цей підводний човен, здатний розвивати швидкість до 50 км/год у підводному положенні, є не тільки засобом транспортування, а й може бути використаний для доставки вибухових речовин до місця призначення, роблячи це приховано.
"Поки в Палаті представників Конгресу США продовжують блокувати виділення допомоги для України, ще в лютому схвалене Сенатом, українські інженери розробляють підводний човен, здатний запускати ракети-торпеди", - пише видання.
Підводний човен Kronos вміщує екіпаж з 11 осіб, обладнаний барокамерою і виходом під воду для дайверів, але також він оснащений системою дистанційного керування, що дає змогу використовувати його як дрон.
За словами розробників, завдяки своєму маневреному корпусу, субмарина може легко рухатися в будь-якому напрямку, включно з обертанням навколо своєї осі, що дає їй змогу ухилятися від будь-яких загроз. Композитний корпус і гідродинамічна форма роблять її практично безшумною і невидимою для радарів, сонарів і ехолотів.
Kronos може працювати на одному заряді до 54 годин, а дальність його ходу становить до 1 000 кілометрів. Електродвигун оснащений кількома потужними акумуляторами і генераторами, а також компресором, що закачує повітря для екіпажу під час підйому на поверхню.
Технічні характеристики Kronos:
Зазначається, що підводний човен уже пройшов випробування щодо використання у військових цілях.
Наразі в Україні активно розвивається військова промисловість, що обумовлено бойовими діями. Зокрема, українці створюють власні унікальні бойові дрони. Наприклад, нещодавно безпілотниками атакували НПЗ в Татарстані. Це були дрони зі штучним інтелектом, які пролетіли більше 1300 кілометрів, перш ніж уразити ціль на території РФ. В Міністерстві стратегічної промисловості заявили, що у 2024 році українська оборонна промисловість збільшить свої потужності у шість разів.
Війна не тільки руйнує бізнеси, а й змушує українських підприємців втілювати нові ідеі. Підприємець Тарас Остапчук разом зі своєю компанією Ratel створив лінійку наземних роботизованих платформ. Це — робот-камікадзе, розміновувач і кілька логістичних платформ. Як вчорашній фахівець із виготовлення опор освітлення сьогодні наповнює мілітарний сектор корисними девайсами.
Нагадаємо, у Національному військово-історичному музеї України до 13 травня працює виставка “Нація зброярів”, де представлені зразки зброї, які зараз працюють на полі бою. Зокрема, сучасна зброя й техніка представлена дронами різного типу, макетами броньованої техніки, лінійкою боєприпасів різних калібрів, туреллю, повнорозмірним макетом водного дрона «Магура», симуляторами для навчання військовослужбовців на дронах, важкій стрілковій зброї, ППО. Також спікер Палати представників США Майк Джонсон оприлюднив свій план допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.