Головною темою 59-ї безпекової конференції в Мюнхені стане війна росії в Україні

Представників рф на конференцію не запросили

Головною темою 59-ї безпекової конференції в Мюнхені стане війна росії в Україні
Ілюстративне фото

Війна росії в Україні стане провідною темою на 59-й безпековій конференції у Мюнхені. Серед гостей на заході будуть німецький канцлер Олаф Шольц, президент Франції Еммануель Макрон, президент Польщі Анджей Дуда, а також віце-президентка США Камала Гарріс. Цього року представників рф на конференцію не запросили.

Про це повідомив голова Мюнхенської конференції Крістоф Хойсген на прес конференції. У заході цього разу візьмуть участь понад 150 високопосадовців з різних країн. Серед них 45 лідерів, 83 міністрів закордонних справ і оборони та інші політики.

Зокрема, у Мюнхен приїдуть канцлер Німеччини Олаф Шольц, президенти Франції Еммануель Макрон і Польщі Анджей Дуда, віце-президент США Камала Харріс, третина Сенату США, лідери скандинавських країн, керівники НАТО, ЄС та ООН. Україну представить міністр закордонних справ Дмитро Кулеба та понад 20 парламентарів.

Хойсген наголосив, що росію цього року не запрошували, як і "правих" депутатів німецького Бундестагу від партії "Альтернатива для Німеччини". 

"Ми інтенсивно дивилися останніми місяцями та тижнями, що відбувається. путін в своїх висловлюваннях ні на йоту не відійшов від своєї лінії. Він заперечує право на існування незалежної України... є ознаки того, що сліди аварії MH17 ведуть у кремль", - сказав Хойсген.

Крім того, голова конференції назва главу МЗС рф Сергія Лаврова "гучномовцем путіна та кремля". За його словами, форум не міг допустити, що захід використали для пропаганди.

"Ми не хочемо давати Лаврову майданчик для його пропаганди, - сказав голова конференції Крістоф Гойсген. - Він навмисно не запрошений".

Головні теми Мюнхенської конференції

Серед основних питань, відповіді на які шукатимуть учасники події: що заклало основу для вторгнення росії? Чому багато держав поза Європою вагаються підтримати Україну та засудити росію? Які уроки можна винести із зростання напруженості між Сполученими Штатами та Китаєм в Індо-Тихоокеанському регіоні?

"Російська війна проти України - це найзухваліша атака на заснований на правилах порядок", - йдеться у Мюнхенському звіті про безпеку, що служить основою для заходу.

Пріоритетні теми для України на конференції також назвав міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

“Цьогоріч ми будемо просувати на Мюнхенській безпековій конференції пріоритетні для України теми. Ключова – це постачання далекобійних ракет і відкриття постачання бойових літаків, оскільки саме літаки є останнім типом зброї, який потрібно розблокувати, всі інші позиції ми за минулий рік відкрили командними зусиллями. Будемо також говорити про членство України в НАТО і взагалі про майбутнє росії”, – сказав Кулеба в ефірі телемарафону минулого тижня.

Безпекова конференція у Мюнхені

Мюнхенська безпекова конференція проходитиме з 17 по 19 лютого 2023 року. Це щорічна конференція, що проводиться в Мюнхені з 1962 року. До 1993 року іменувалася Конференцією з військових питань і проводилася під егідою Християнсько-соціального союзу, з 1998 року фінансується урядом Німеччини.

Учасниками форуму в перші 30 років були військові та політичні лідери держав НАТО, політологи і представники ЗМІ. З 1990-х років у конференції беруть участь представники України, росії та інших країн Східної Європи, Китаю, Індії, Японії.

Виступ президента рф владіміра путіна на 43-й мюнхенській конференції 2007 року, отримало назву Мюнхенська промова, викликав великий резонанс у суспільстві та деякими політологами було названо початком нової холодної війни.

У 2014 році головною темою конференції були події Революції гідності в Україні. Держсекретар США Джон Керрі пообіцяв підтримку українській опозиції. Міністр МЗС рф Лавров звинуватив західні країни у сприянні "жорстокому повстанню" в Україні.

Раніше ми повідомляли, що Польща планує лобіювати передачу Україні винищувачів на Мюнхенській конференції.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube