Головний засіб для молодості запідозрили у шкоді для шкіри

Побічні ефекти від використання ретинолу створюють хибне враження про його дію

Шкіра, старіння, краса та здоров'я, ретинол, корисні поради, косметологія, дерматологія
Чи правда, що ретинол стоншує шкіру

Ретинол давно вважався золотим стандартом у догляді за шкірою проти старіння, але він також оточений хибними уявленнями. Один з найпоширеніших міфів щодо нього, що буцімто похідний вітаміну А стоншує шкіру. Медична дерматологиня, докторка Розалінда Сімпсон каже, що це не зовсім так, повідомляє The Guardian.

Ретинол, який продається без рецепта, і його рецептурний аналог – ретиноїд, є одними з небагатьох інгредієнтів, які довели, що зменшують ознаки старіння. Вони працюють, стимулюючи вироблення колагену в дермі, другому шарі шкіри. Колаген – це білок, який допомагає зберегти шкіру гладкою та молодою.

З часом – а на це потрібні місяці, а не тижні – ретинол фактично потовщує шар шкіри. Дерматологиня в цьому переконана. То взідки ж цей міф? Виявляється, ретинол дійсно потоншує один шар шкіри – самий верхній шар мертвих клітин шкіри, відомий як роговий шар.

"Ретинол має відлущуючий ефект на зовнішній шар. Це технічно можна розглядати як потоншення, але цей шар все одно природним чином оновлюється", – каже лікарка.

Вона додає, що саме початкові побічні ефекти, викликані посиленням відшарування рогового шару, створюють плутанину щодо того, як діє цей інгредієнт.

Починаючи використовувати ретинол, багато людей відчувають почервоніння, лущення та відчуття стягнутості шкіри, оскільки це відомий подразник шкіри. Це також може спричинити підвищену чутливість до сонця через те, що шкіра вже трохи запалена.

За словами експертки, ці побічні ефекти можуть створити враження, що шкіра стає тоншою. Але насправді ретинол робить її навпаки товщою, в довгостроковій перспективі.

Щоб мінімізувати подразнення, почніть з використання ретинолу кожні дві-три ночі та змішуйте його зі звичайним зволожуючим кремом. Поступово ви можете припинити змішування та збільшити використання для нічних застосувань, радить лікарка. А вдень використовуйте SPF.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube