"На сьогодні секретар РНБО сформулював цей пункт як «інформаційна твердість». Це загальна історія, до якої залучені різні структури, зокрема обидві розвідки, а також СБУ"
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Ця пісня про добрі і світлі почуття. Мені сподобалось слово “Неабищо”, бо воно не звичне, ми так називаємо людей які нам подобаються, чи яких ми кохаємо. Мене називали “моє неабищо”, мені це сподобалось, тому що я відчула в цьому слові певну унікальність, милозвучність. Це слово і смішне, і дивне, але дуже моє”, - коментує TAYANNA.
Ухилянти часто обирають Молдову, щоб втекти від мобілізації, і Кишиневу це не подобається
Молдовські прикордонники почнуть затримувати чоловіків, які намагаються втекти з України, щоб ухилитися від мобілізації до лав Збройних сил України. Українці віком від 18 до 60 років дуже часто обирають саме Молдову, щоб втекти, а найпоширеніший маршрут українських ухилянтів – через так звану "Придністровську молдавську республіку", яка контролюється російськими терористами.
Як пише молдовське видання Ziarul de Garda, рішення про допомогу Україні у боротьбі з ухилянтами озвучив міністр внутрішніх справ Молдови Адріан Ефрос. За його словами, щотижня молдовські правоохоронці ліквідують незаконні схеми з переправлення українських громадян мобілізаційного віку за кордон.
"Ми практично щотижня проводимо одну-дві операції з боротьби та знищення різних схем, які організовані на території Республіки Молдова або громадянами Республіки Молдова, або громадянами Республіки Молдова спільно з громадянами України", – зазначив посадовець.
Ефрос сказав, що молдавські та українські прикордонники почнуть тісніше співробітництво. Зокрема зараз обговорюється питання щодо відновлення спільного патрулювання кордону біля Придністров'я. Таким чином, вважає міністр, спільні зусилля двох країн допоможуть перервати потік ухилянтів до Молдови.
Проблема ухилення від мобілізації в Україні вже набрала дуже великого розмаху. Найчастіше українці намагаються втекти до Румунії, або Молдови через Одеську область. Також популярні маршрути до Словаччини та Угорщини.
Боротьбою з ухилянтами займаються на державному рівні. У новому законі про мобілізацію для них залишать низку обмежень – наприклад, ухилянтам можуть заборонити керувати транспортними засобами. Окрім того, усіх, хто ігнорує повістки, можуть почати оголошувати в розшук.
Військові тим часом пропонують дозволити їм самостійно займатися мобілізацією. Нібито в цьому випадку ухилянтам не допоможуть хабарі, оскільки бійці, мовляв, зацікавлені у поповненні власних підрозділів.