Чат під назвою "Defense Team Huddle" створив сам міністр оборони США
Глава Міноборони США Піт Гегсет обговорював деталі ударів по хуситах не тільки в Signal-чаті, куди випадково додали головного редактора журналу Atlantic Джеффрі Голдберга. Він створив ще один чат, де були його дружина, брат та особистий адвокат. Брат очільника Пентагону працює в Міністерстві оборони, однак його дружина в штаті військового відомства не перебуває.
Про це пише The New York Times. За словами джерел видання, інформація, якою Гегсет поділився в чаті Signal, містила розклад польотів винищувачів F/A-18 Hornet, націлених на хуситів у Ємені. Це, по суті, ті самі плани атак, якими він поділився в іншому чаті Signal того ж дня, в якому помилково брав участь редактор The Atlantic.
Дружина Гегсета, Дженніфер, колишня продюсерка Fox News, не є працівницею Міністерства оборони. Втім вона їздила з ним за кордон і зазнавала критики за те, що супроводжувала чоловіка на делікатній зустрічі з іноземними лідерами.
Брат Гегсета Філ та його особистий адвокат Тім Парлаторе працюють у Пентагоні. Однак незрозуміло, навіщо їм знати про майбутні військові удари, спрямовані на хуситів у Ємені, зазначає NYT.
На відміну від чату, до якого був помилково включений журналіст The Atlantic, цей чат був створений Гегсетом. До нього увійшли його дружина і близько 12 інших людей з його особистого і професійного оточення в січні, до його затвердження на посаду міністра оборони. Він був названий "Defense Team Huddle". Міністр використовував свій особистий телефон, а не урядовий, щоб отримати доступ до чату Signal.
Гегсет поділився інформацією про удари по Ємену в чаті "Defense Team Huddle" приблизно в той самий час, коли він розміщував ті самі подробиці в іншій чат-групі Signal, до якої входили високопосадовці США і The Atlantic, повідомили люди, знайомі з чат-групою Гегсета. У чаті також узяли участь двоє старших радників Гегсета - Ден Колдуелл і Дерін Селнік, - яких минулого тижня звинуватили у витоку несанкціонованої інформації та звільнили.
В березні американського журналіста Джеффрі Голдберга випадково додали у секретний чат в Signal, де влада його країни обговорювала удари по хуситах. Це нібито сталося через те, що радник президента з питань національної безпеки Майк Волц випадково записав його телефонний номер під ім’ям одного із топпосадовців Білого дому. У США виник скандал навколо інциденту.
Пізніше стало відомо, що особисті дані, електронні адреси та навіть паролі високопосадовців адміністрації президента США Трампа опинилися у відкритому доступі. Не виключено, що іноземні агенти могли стежити за їхнім спілкуванням шляхом встановлення шпигунських програм.
Раніше Politico повідомляло про те, що Пентагон також зараз вивчає витік даних, що стосуються: військових планів щодо Панамського каналу, дислокації ще одного американського авіаносця в Червоному морі, візиту мільярдера Ілона Маска до Пентагону та збору розвідувальної інформації для України.