Гірше, ніж Signal: Волца звинуватили у використанні Gmail для секретного листування

Речник Ради нацбезпеки заперечив, що радник Дональда Трампа передавав секретну інформацію через відкриті акаунти

волц трамп
Волц, якого критикують за злив секретних даних у Signal, потрапив у новий скандал. Фото: Getty Images

Радник президента США з національної безпеки Майк Волц і деякі американські посадовці Білого дому вели державні справи через особисті акаунти Gmail. Через незахищені канали обговорювали військові позиції, системи озброєнь та інші чутливі питання. Рада нацбезпеки США заперечує цю інформацію.

Про це пише Washington Post з посиланням на власні джерела. Зазначається, що Gmail є набагато менш безпечним способом комунікацій, ніж Signal.

"Це є останнім прикладом сумнівної практики безпеки даних високопосадовцями національної безпеки, які вже піддані критикі через помилкове включення журналіста в груповий чат про планування військових операцій на високому рівні в Ємені", - йдеться в статті.

Як пишуть журналісти, старший помічник Волца використовував електронну пошту для високотехнічних розмов з колегами з інших урядових установ, які стосувалися військових тем. Своєю чергою Волц надсилав через Gmail менш конфіденційну, але потенційно придатну для використання. Наприклад, свій розклад та інші робочі документи.

"Експерти кажуть, що використання особистої електронної пошти, навіть для несекретних матеріалів, є ризикованим, враховуючи високу цінність, яку іноземні розвідувальні служби надають спілкуванню та розкладу вищих урядовців, таких як радник з національної безпеки", - пише WP.

Представник Ради нацбезпеки Браян Г’юз заявив, що не бачив доказів використання особистої пошти Волцом, як на це вказують журналісти. Він каже, що радник дотримується вимог, які потрібні для ведення робочого листування.

Скандал із витоком секретних даних у США

11 березня головний редактор The Atlantic Джеффрі Голдберг повідомив, що випадково опинився в секретному чаті високопосадовців Пентагону в месенджері Signal. В ньому обговорювалися майбутні операції в Ємені.

Публікація The Atlantic викликала дискусії про безпеку передавання військової інформації, а також про рівень професіоналізму адміністрації Трампа в питаннях національної безпеки.

Майк Волц взяв на себе відповідальність за інцидент. Сікер Палати представників США Майк Джонсон заявив, що не буде вжито дисциплінарних заходів щодо високопосадовців, які обговорювали секретну інформацію в груповому чаті Signal. Він зазначив, що мова йде про випадковість. Сам Трамп запевняє, що ситуація не критична, вона не мала серйозних наслідків.

За декілька днів після скандалу німецький журнал Der Spiegel заявив, що у відкритому доступі опинилися особисті дані, електронні адреси та навіть паролі високопосадовців адміністрації президента США Трампа. Так, в мережі містяться дані радника Трампа з національної безпеки Майка Волца, координаторки розвідки Талсі Габбард та міністра оборони Піта Гегсета.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube