Смертельного удару E3 завдала пандемія Covid-19.
Організатори відмовилися від проведеня найбільшої в історії відеоігор виставки - Electronic Entertainment Expo. Про це повідомив президент та гендиректор асоціації ESA Стенлі П'єр-Луї. Він пояснив, що індустрія розваг дуже змінилася, і зараз компанії віддають перевагу власним показам. Однак є думка, що смертельного удару E3 завдала пандемія Covid-19.
Довідка. Ігрова виставка E3 (Electronic Entertainment Expo), яку називали "Різдвом відеоігор", була заснована у 1995 році в Лос-Анджелесі Асоціацією розважального програмного забезпечення ESA (Entertainment Software Association), й проводилася щороку. Щоразу виставка закінчувалася абревіатурою GGWP - "хороша гра, добре зіграно", яка часто використовується як дружня підписка після матчу у відеогрі. Так, у 2019 році виставку відвідало приблизно 66 тисяч людей.
Пандемія коронавірусу завдала фатального удару, змусивши повністю скасувати захід у 2020 році, провести лише онлайн-захід у 2021 році та пережити ще одне повне скасування у 2022 році. Спершу організатори планували повернутися на виставку E3 у 2023 році, але зрештою скасували захід, не запропонувавши онлайн-альтернативи, пише The Guardian.
"Після більш ніж двох десятиліть E3, кожне з яких було більшим за попереднє, настав час попрощатися. Дякуємо за спогади", - повідомили вони.
Втім, зазначається що Covid-19 дійсно не єдина причина цього. E3, де найбільші ігрові компанії раніше дебютували зі своїми яскравими іграми та тизерами, протягом багатьох років переживала занепад, оскільки все більше і більше ігрових компаній переходили на трансляцію власних подій для анонсів.
Nintendo зробила це в 2011 році, пропустивши E3 на користь трансляції власного виступу, а Sony оголосила, що в 2018 році буде публікувати новини про свою консоль Playstation в інших місцях. Фахівці переконані, що така зміна відображає перехід від особистих покупок відеоігор до онлайн-завантажень.
Раніше ж, навпаки, E3 був центром ігрового всесвіту: Microsoft, Sony і Nintendo колись представили нові консолі на виставці в один рік.
"Ми знаємо, що важко попрощатися з такою улюбленою подією, але це правильно, враховуючи нові можливості, які має наша галузь для роботи з аудиторією та співпраці. Будь-яка з цих великих компаній може створити індивідуальну вітрину", - додав гендиректор асоціації ESA Стенлі П'єр-Луї.
Він також додав, що тепер розробникам відеоігор треба бути вивчати нові стратегії, аби якомога ефективніша залучати аудиторію в різний спосіб.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.