Фіаско Зеленського у США та ризик втрати Вугледару - підсумки 26 вересня

План перемоги Зеленського ймовірно не отримав схвалення Демпартії США, в Україні знов обговорюють вибори, у Путіна є особисті мотиви бити по Старкону, JSOW та інша зброя вийшла у пакет американської допомоги - головні новини четверга, 26 вересня 2024 року

Підсумки 26 вересня 2024 року - колаж
Президент перед важким вибором. Колаж: Інформатор-Україна

У четвер стало зрозуміло, що події можливо розвиваються не за кращим сценарієм для України. Це в першу чергу - про візит Зеленського у США. Стає зрозумілим, що демократи не підтримали план перемоги Зеленського. Ба більше, зверхньо кажуть, що його недолік у відсутності плану, тобто стратегії. При тому Зеленський зіпсував відносини із Трампом та двопартійна підтримка України у Конгресі під загрозою, як ніколи. Вдома у президента теж не найкращі новини. ЗСУ втрачає контроль над Вугледаром, окупанти вже у південній частині міста. Інформатор підбиває підсумки 26 вересня. Вони не дуже обнадійливі.

Хтось зробив Зеленському підставу

The Time ввечері поширив деталі зустрічі Трампа із Зеленським, що так і не відбулася. За версією джерела з Офісу президента команда Зеленського пропонувала провести зустріч не у резиденції Трампа, а на нейтральній території, наприклад, в етері телеканалу. Бо інакше це б виглядало, як втручання Зеленського у вибори

Мабуть, це чиїсь жарти. Бо саме у втручанні у вибори Зеленського зараз звинувачують саме республіканці. Йдеться про те, що президент напочатку свого візиту вкрай необмірковано відвідав штат Пенсильванія, де разом із губернатором Шапіро відвідав оборонне підприємство.

Виглядає так, як Зеленського хтось підставив, коли порадив цю зустріч. Бо Шапіро є представником Демпартії, а візит Зеленського виглядав як частина передвиборчої кампанії демократів.

Звісно цей візит можливо й не викликав би у республіканців ніяких емоцій. Але він став вдалим приводом, аби підняти скандал. І наразі цей скандал триває. Українська влада стала його заручницею. Хтось мав попередити президента про наслідки його рішення. Таких нажаль в Зе-команді не знайшлося.

Тим часом адміністрація Байдена схильна відмовити Зеленському у підтримці його плану перемоги. Там його піддали нищівній критиці:

  • назвали "перепакованими" проханнями про додаткове озброєння для ЗСУ та зняття обмежень на удари вглиб Росії,
  • відзначили, що сам план не має чіткої та всеосяжної стратегії перемоги.

"Адміністрація Байдена стурбована тим, що план з перемоги… не має всеосяжної стратегії і є не більш ніж переупакованим проханням про надання більшої кількості зброї та зняття обмежень на ракети далекого радіусу дії", — йдеться у публікації The Wall Street Journal.

Тобто президент, мабуть, повернеться з Америки ні з чим. Окрім пакету допомоги на майже 8 млрд долл, що є значно більшим, ніж усі попередні. Але недостатнім для перемоги чи завершення війни.

 

Критичний час для Зеленського

Минулого тижня, ще до візиту у США, Зеленський в інтерв’ю журналістам визнав: якщо Байден відхилить план перемоги, то плану Б в нас немає. Тож, мабуть, після повернення до дому, цей план Б треба буде терміново вигадувати. Як саме, можливо, підказує авторитетне видання The Economist. Там вийшов текст під заголовком «Критичний час для Зеленського». Це дуже песимістичний текст.

Для того, щоб надалі здобути перемогу над Російською Федерацією, Київ та його західні союзники мають реалістично поглянути на ситуацію на фронті й визнати, що станом на зараз вони програють. Бажання Києва до абсолютної перемоги, включно із поверненням окупованого Криму, розходиться з об'єктивними способами її досягнення. Київ має терміново змінити курс, відмовившись від ідеї повернення захоплених Росією територій у військовий спосіб, оскільки для цього не має ні засобів, ні можливостей, вважають автори The Economist.

Попри те, що у фокусі видання було питання, що саме розцінювати як перемогу, цілком зрозумілий натяк, що залишився за лаштунками. Треба домовлятися про мир. Примітно, що стаття, що вийшла 26 вересня, коли подвійна невдача Зеленського у США стала зрозумілою, готувалася заздалегідь. Тож видання, що добре відоме своєю аналітикою, вже оцінило, куди схилиться політичний вектор у США - і що Зеленський повернеться у Київ без прориву, щоб залишитися сам на сам із Путіним, з його ракетами, Шахедами та ядерними погрозами. І все це напевно через категоричну відмову торгувати територіями, тобто вести переговори щодо припинення вогню без звільнення окупованих регіонів: принципова позиція голови держави.

Фіаско Зеленського у США та ризик втрати Вугледару - підсумки 26 вересня 1

 

Ядерні та інші погрози Путіна

Ядерні погрози Путіна вперше вступили у нову фазу. Російський правитель має намір змінити ядерну доктрину. Тепер у ній буде записано право завдавати ударів по Україні.

Попри те, що Путін вже не перший раз грається ядерною дубиною, його чергова погроза викликала насторогу. Цілком зрозуміло, що вона є намаганням налякати Захід при обговоренні можливості надання дозволу Україні бити зброєю союзників по території РФ. В першу чергу це стосується американських ATACMS.

Андрій Єрмак

"Окрім ядерного шантажу в РФ більше немає нічого, жодних інших інструментів залякування світу. Ці інструменти не спрацюють"
Image

Голова Офісу президента відреагував на нову ядерну доктрину Путіна

Але у контексті заяв російського правителя незрозумілим залишаються його наступні ходи. Тобто нова редакція доктрини відкриває йому можливість застосувати зброю, як не сьогодні, так у незрозумілому майбутньому. Наприклад, за сценарію, що він почне програвати.

Проте Інформатор знайшов принаймні п’ять аргументів, що вказують - це рішення Путіна залишається інструментом інформаційної війни. Щодо реальної війни, то аргументів у нього ще вистачає і без ЯО.

26 вересня зранку Росія випустила одразу 4 «Кинджали» по Старкону. Мабуть, за їхніми даними там знаходилися винищувачі F-16. Проте за інформацією українських військових, винищувачів там немає.

Путін змінив ядерну доктрину Тепер у ній записано право завдавати ударів по Україні.

Image

Чи застосує Росія ЯО?

Аеродром Старокостянтинова, мабуть, є рекордсменом з кількості ракетних ударів за період війни. Росія невтомно намагається вразити на тому аеродромі цілі, лише їй відомо які. Інформатор з’ясував: це можливо щось особисте. Як пов’язані Путін та Старкон, читайте в нашому спеціальному розборі.

РФ чотири рази вдарила по Старокостянтиніву "Кинджалами"

Війна У Путіна є особисті почуття до Старкону: що відомо про аеродром на Хмельниччині, по якому постійно б'є Росія

У Путіна є особисті почуття до Старкону: що відомо про аеродром на Хмельниччині, по якому постійно б'є Росія

З авіабази в Старокостянтинові на початку незалежності України шість літаків утекли в Росію та не повернулися; раніше сюди перекидали винищувачи з Німеччині, де у той час служив майбутній правитель Росії

Більше новин про удари по Старкону

Наостанок інші новини від Інформатора, над якими варто поміркувати:

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube