Помилка президента: під час візиту до США Зеленському допомогли зіпсувати стосунки з Трампом - як це сталося

Політика України має бути однаково дружньою і з демократами, і з республіканцями, але Зеленський зробив помилку, відвідавши важливий в контексті виборів президента США штат Пенсільванія разом із губернатором-демократом Джошем Шапіро, що не зацінили республіканці

Зеленський Трамп
Зміна позиції Трампа пов'язана з помилкою Володимира Зеленського

Президент України Володимир Зеленський під час свого візиту до США зіпсував стосунки з республіканцями, особливо з кандидатом у президенти від Республіканської партії Дональдом Трампом, який навіть відмовився від зустрічі з ним. Сталося це через один необдуманий крок - поїздку Зеленського до штату Пенсильванія, що республіканці оцінили як підтримку Києвом демократів. На фоні цього прозвучали вимоги звільнити посла України у США Оксану Маркарову - вона нібито мала попередити українського лідера про наслідки. Ситуація загострена, у разі перемоги Трампа на виборах Україну чекають непрості дні, вся надія на врегулювання конфлікту дипломатами.

25 вересня, коли в Україні була ніч, Трамп виступив із шокуючими заявами про Україну. Він заявив, що країни більше не існує.

"України більше немає. Це більше не Україна. Ви ніколи не зможете відновити ці міста та селища, і ви ніколи не зможете повернути мертвих людей, так багато мертвих людей", - заявив Трамп на мітингу під час чергової зустрічі із прихильниками у Північній Кароліні.

На його думку, Україні треба було піти на "погану угоду", "трохи здатися", і це, за словами Трампа, врятувало б становище. Також кандидат в президенти США наголосив, що Зеленський відмовляється укладати подібні угоди.

"Всі б жили, і кожна будівля стояла б цілою, і кожна вежа простояла б ще 2000 років. Будь-яка угода, навіть найгірша угода, була б кращою, ніж те, що ми маємо зараз... А ми продовжуємо давати мільярди доларів людині, яка відмовляється укласти угоду - Зеленському", - заявив Трамп.

Зрозуміло, що Трамп говорив про Стамбульські угоди, які Україна так і не підписала. Порівняно з попередніми заявами про Україну, ця була занадто різка.

Втім й раніше позиція Трампа неодноразово змінювалася - він то був готовий підтримати Україну, то стверджував, що Путін молодець. Зміна позиції без жодного сумніву пов'язана з помилкою Володимира Зеленського. Йому не слід було їздити до Пенсільванії разом із губернатором-демократом Джошем Шапіро під час виборів до США.

Пенсільванія - штат, де кількість прихильників Демократичної та Республіканської партії приблизно однакова. Обидві сторони борються, зокрема, за українців та поляків, які мешкають у Пенсільванії. Зрозуміло, що Шапіро та демократам зіграло на руку, коли він привіз виборцям "справжнього Зеленського".

Але це було не на руку Зеленському. Тому, що політика України має бути однаково дружньою і з демократами, і з республіканцями. Навіть не через загрозу можливу перемогу Трампа на виборах. Вже зараз, до виборів, республіканці контролюють рішення Конгресу. Затримка з наданням Україні допомоги цієї зими - тому явне підтвердження.

У процесі дискусій про цю допомогу спікер палати представників США Майк Джонсон, який спочатку вкрай скептично ставився до неї, перекувався на гарячого прихильника України. Ймовірно, він просто розібрався в ситуації краще за низку інших конгресменів-республіканців. Фактично Джонсон став адвокатом України перед Трампом та впливав на його позицію останніми місяцями.

Тепер Джонсон відмовився зустрічатися з Зеленським, пославшись на завантажений графік. Також Джонсон порадив звільнити посла України у США Оксану Маркарову. На його думку, це вона підставила Зеленського.

Спостерігачеві з України ситуація може здаватися не вартою уваги. Але для американців це не так. Появу Зеленського в Пенсільванії республіканці трактують як його втручання у вибори. Президент України грає на боці демократів.

Пропозицією звільнити Маркарову Джонсон пропонує розрядити ситуацію. Він начебто підказує своїм колегам: Зеленський, можливо, і не грає на боці демократів, він міг не розуміти, що робить помилку, вирушаючи до Пенсільванії. Але його мали попередити про наслідки. Напевно, це мала зробити саме посол України.

В Північній Кароліні Трамп також поскаржився, що "Зеленський перебуває в нашій країні. Він робить брудні маленькі випади в бік вашого улюбленого президента, мене...". Кандидат в президенти США тоді на додачу традиційно звинуватив президента США Джозефа Байдена та свою конкурентку на виборах Камалу Гарріс у надмірній допомозі Україні.

Також Трамп відмовився від особистої зустрічі із Зеленським. Це при тому, що раніше Трамп натякав, що має намір зустрітися з президентом України.

Виходить, відносини України з республіканцями зараз опинилися в глибокій безвиході через один необдуманий крок. Зрозуміло, виборча кампанія у США, яка зараз у розпалі, все суттєво загострює.

Виправити ситуацію можливо зусиллями дипломатів. Якщо цього не станеться, у разі перемоги Трампа на Україну напевно чекає не "погана угода" з Росією, а дуже погана.

Трамп обіцяє вивести США з війни в Україні

На фоні вищезгаданих заяв кандидат у президенти США від Республіканської партії Дональд Трамп зробив гучну заяву щодо війни в Україні. Він заявив, що Америці треба вийти з війни в Україні.

За його словами, нинішня адміністрація Білого дому (Джо Байден та Камала Гарріс) не має наміру цього робити. Тому це зробить він, як тільки стане президентом. Трамп заявив, що досягне переговорів між Україною та РФ. Але якщо він не стане президентом, то, з його слів, США застрянуть у російсько-українській війні.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю The New Yorker припустив, що кандидат у президенти США Дональд Трамп насправді ж не знає, як зупинити війну. Зеленський також пригадав, як Трамп на дебатах ухилився від відповіді, чи хоче перемоги України - натомість заявив, що бажає "припинення війни".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube