Чому Юлія Тимошенко вважає, що у 2025 році будуть вибори та де про це почув The Economist - розбір

Очільниця Батьківщини, яку видання характеризує як досвідчену політичну фігуру, має свій інтерес в тому, щоб вибори все ж відбулись

Тимошенко
Політикиня констатувала, що виборчий процес нібито пішов

Видання The Economist з посиланням на неназвані джерела припускає, що президент Володимир Зеленський може планувати проведення виборів у 2025 році. Від кого конкретно була отримана ця інформація невідомо. Сам глава держави досі не робив публічних заяв щодо такого рішення, і його Офіс офіційно цю інформацію не підтверджує. На підтвердження припущення про вибори медіа наводить коментар Юлію Тимошенко, яка заявила, що "процеси вже безперечно розпочалися". Очільниця "Батьківщини", яку видання характеризує як досвідчену політикиню водночас може переслідувати власні цілі, роблячи такі заяви.

Це повʼязано передусім з тим, що вибори - це шанс отримати фінансування від своїх спонсорів. Тож є припущення щодо того, навіщо Тимошенко констатувала початок підготовки до виборчого процесу.

"Хоча всі великі політичні партії минулого року домовилися відкласти вибори до закінчення війни, говорять, що пан Зеленський розглядає можливість оголосити президентські вибори наступного року, щоб зміцнити свою владу. "Політичний процес безперечно вже розпочався", - каже Юлія Тимошенко, досвідчена політикиня". 

Ось цитата зі статті The Economist, яку Інформатор окремо та детально розібрав. Звісно, можна спекулювати на тему того, що саме Тимошенко могла видати The Economist "інсайд" про те, шо Зеленський планує провести вибори у 2025 році. Однак і без таких припущень тут є що розібрати.

Навіщо Тимошенко потрібні вибори

Відомо, що електорат Тимошенко здебільшого зосереджений у центрі країни. Це порівняно невеликий електорат, але його підтримка може бути цікава лобістам. 

Зазвичай лобісти фінансують передвиборчу кампанію. Коштів, отриманих під час виборів, часто вистачає не лише на агітацію, але й на фінансування партійної діяльності надалі. Буває, що й до наступних виборів. Така традиція склалася в Україні. 

У 2024 році вибори не відбулися, тож багато політиків та політичних партій відчувають дефіцит грошей. Тому весь 2024 рік вони припускали ймовірність проведення виборів найближчим часом. Це навіть попри те, що представники цих партій підписали меморандум про недоцільність проведення виборів під час війни. 

Річ у тім, що очікування виборів схиляє партійних спонсорів та лобістів до розгляду питань про необхідність фінансування. На тлі того очікування відбуваються переговори та навіть більш активні дії, наприклад, публічні кампанії, метою яких є розігрів громадськості. Тож заяви про наближення виборів лунали майже весь 2024 рік. Зараз їх "перенесли" на наступний.

Спонсорами Юлія Тимошенко у медіа часто називають українських лендлордів. Тобто представників великого агробізнесу, таких як Юрій Косюк (МХП) та Олег Бахматюк. 

Раніше про те, що в Офісі президента розмірковують над проведенням виборів у найближчі місяці, повідомляв Олексій Гончаренко. Єдине питання полягає у тому, навіщо президенту Зеленському проводити вибори, якщо зараз він контролює парламентську більшість та виконавчу владу. Остаточне рішення у ситуації, що склалася, залишається саме за президентом.

Також зазначимо, що кореспонденти The Economist нещодавно були присутні на конференції YES, організованої бізнесменом Віктором Пінчуком. Можливо вони почули, як про вибори говорять саме на цьому представницькому заході. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube