Захід має переконати Зеленського відмовитись від військової деокупації територій — The Economist

Для того, щоб Україна могла перемогти Росію, Київ та його західні союзники мають визнати, що зараз вони програють

Війна в Україні і Володимир Зеленський
Захід має переконати Зеленського відмовитись від захоплених РФ територій

Для того, щоб надалі здобути перемогу над Російською Федерацією, Київ та його західні союзники мають реалістично поглянути на ситуацію на фронті й визнати, що станом на зараз вони програють. Бажання Києва до абсолютної перемоги, включно із поверненням окупованого Криму, розходиться з об'єктивними способами її досягнення. Київ має терміново змінити курс, відмовившись від ідеї повернення захоплених Росією територій у військовий спосіб, оскільки для цього не має ні засобів, ні можливостей. 

Про те, що західним союзникам України слід переконати Володимира Зеленського від повернення українських земель, які захопила РФ, у військовий спосіб, пише видання The Economist. Автори матеріалу зазначають, що самого лише "мирного плану" Володимира Зеленського для здобуття перемоги буде замало. Слід змінити загальну стратегію України у її війні проти РФ. Публікація вже отримала багато відгуків серед українських політиків. 

В The Economist допускають, що оборона України може впасти ще до того часу, як у росіян вичерпаються ресурси для війни. Водночас у країні серйозно пошкоджена енергосистема, а серед західних союзників все ж існує певна втома від війни. Такі тенденції спостерігаються на фоні загального падіння віри пересічних українців у прийдешню та, головне, швидку перемогу Києва. 

"Зеленському та його союзникам необхідно реалістично оцінити ситуацію. Спроби повернути всі території, включно з Кримом, можуть відштовхнути західних партнерів і розділити українське суспільство. Замість цього пріоритетом має стати збереження України як незалежної та демократичної держави, орієнтованої на Захід", — пише видання.

Журналісти наголошують, що попри результати виборів у США, надважливими залишаються збереження підтримки Заходу та єдності всередині України. Водночас The Economist розмірковує й щодо важливості того, як слід визначити саме поняття перемога, яке має бути дуже чітким.

Журналісти пишуть, що Зеленський має переконати українців у тому, що саме західна допомога є запорукою перемоги України у її війни проти РФ. Утім, від реалізації плану влади України, що передбачає повернення Криму та всіх окупованих РФ територій, слід на даному етапі відмовитися саме тому, що для цього немає ні засобів, ні можливостей. The Economist  натякає, що реалізація плану перемоги Зеленського має відійти на більш довгострокову перспективу. 

Згідно з думкою видання, нова, більш практична ціль для України полягає в зосередженні на утриманні позицій на фронті та прагненні стати успішною, прозахідною демократією. Це розцінюватиметься як перемога. У відповідь на усвідомлення Зеленським цієї складної ситуації, західні лідери повинні підтримати його прагнення, надавши Україні необхідну військову допомогу та гарантії безпеки. Якщо Україна зможе зупинити просування Росії на фронті, це продемонструє безглуздість нових масштабних наступів.

Незалежно від того, чи буде підписано офіційний мирний договір, це єдиний шлях для завершення бойових дій і забезпечення тривалої безпеки, на основі якої Україна зможе будувати своє майбутнє.

Також США повинні надати Україні чіткі перспективи вступу до НАТО, але без включення територій, окупованих Росією, і з обіцянкою не розміщувати іноземні війська на українській території в мирний час.

Видання застерігає, що нестабільна Україна може становити загрозу для безпеки Заходу.

"Уже зараз у країні зростають корупція і націоналізм. Якщо українці відчують себе зрадженими, Путін може радикалізувати загартованих у боях ополченців проти Заходу і НАТО. Йому вдалося зробити щось подібне на Донбасі, де після 2014 року він перетворив деяких російськомовних українців на партизан, готових іти війною проти своїх співвітчизників", — додає видання.

Журналісти підсумовують, що для Зеленського та його західних партнерів розробка нового плану перемоги вимагатиме мужності та рішучості. Проте лише такий підхід може запобігти поразці України й забезпечити стабільність у регіоні.

Реакція серед українських політиків

"Давно я не бачив на обкладинці The Economist статтю про Україну з аж настільки песимістичним вайбом. Буквально перша строчка звучить дослівно: «Якщо Україна та західний світ хочуть перемогти, вони повинні мати сміливість визнати, що вони програють", - пише з цього приводу депутат ВР Ярослав Железняк, фракція "Голос". 

Серед іншого Железняк підкреслює цікау деталь. The Economist пропонує Заходу надавати нам зброї навіть більше, ніж українська влада просить. Також видання вважає, що розвиток збройної промисловості в Україні піде на користь усім країнам НАТО. 

Telegram oembed: https://t.me/yzheleznyak/10084

 США не вражені планом перемоги Зеленського

Адміністрація президента США Джо Байдена висловила певні побоювання з приводу "плану перемоги" Володимира Зеленського. Політики та чиновники у США назвали цей план "перепакованими" проханнями про додаткове озброєння для ЗСУ та зняття обмежень на удари вглиб Росії. Також у Байдена відзначили, що сам план не має чіткої та всеосяжної стратегії перемоги.

За інформацією газети, американські та європейські чиновники вважають, що запропонований план не містить опрацьованої і чіткої стратегії до успіху для України. Також сам документ не містить жодної новизни.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube