Хакери російської розвідки атакували логістику НАТО: цікавила допомога України

Кібератаки торкнулися щонайменше 13 країн - Чехії, Німеччини, Польщі, Румунії, України та США

хакерська атака
Основними цілями росіян стали логістичні компанії

Хакерська група, яку фінансує РФ, з 2022 року веде масштабну кібератаку проти логістичних і технологічних компаній, пов’язаних із доставкою міжнародної допомоги Україні. Вороги шукали інформацію, що саме прямує до України й коли. Атаковані щонайменше 13 країн членів НАТО та Україна.

Про це йдеться в аналітичному звіті Агентства кібербезпеки та захисту інфраструктури (CISA) Департаменту внутрішньої безпеки США. За даними звіту, починаючи з кінця лютого 2022 року, підрозділ російського ГРУ - 85-й Центр спеціальних служб (військова частина 26165), який у кібербезпековій спільноті також відомий під назвами Fancy Bear, APT28, Forest Blizzard або BlueDelta тощо - значно активізував кібероперації проти західної інфраструктури.

Основними цілями кампанії стали логістичні компанії, ІТ-підприємства та транспортна інфраструктура, що забезпечують координацію, транспортування та доставку іноземної допомоги Україні. Хакери атакували компанії, пов’язані з такими секторами в країнах-членах НАТО, Україні та міжнародних організаціях:

  • Оборонна промисловість
  • Транспорт і транспортні вузли (порти, аеропорти тощо)
  • Морська галузь
  • Управління повітряним рухом
  • ІТ-послуги

Також зафіксовано проведення розвідки щонайменше щодо одного підприємства, яке займається виробництвом компонентів для систем управління промисловими об'єктами (ICS), зокрема для керування залізницею. Однією з пріоритетних цілей російських хакерів стали транспортні накладні - інформація про номери поїздів, літаків і контейнерів, які точно показують, що саме прямує до України й коли. Кібератаки торкнулися щонайменше 13 країн, зокрема: Чехії, Німеччини, Польщі, Румунії, України та США.

РФ також зламала камери спостереження, щоб шпигувати за постачанням зброї Україні

Повідомляється, що російська розвідка зламала близько 10 тисяч камер спостереження, щоб шпигувати за постачанням військової допомоги Києву. Найбільше відеокамер були зламані на Заході України (80%) та Румунії, а також у Польщі, Словаччині, Угорщині.

Окупанти могли робити скриншоти з камер і знали всі подробиці про надходження оборонної допомоги Україні. Британський національний центр кіберзахисту б'є на сполох: якщо не вжити заходів - ситуація набуде критичних масштабів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube