Суд зобов'язав ТЦК надати відстрочку від мобілізації мешканцю Хмельниччини

Чоловік довів, що має право на відстрочку за законом, оскільки доглядає за батьком, у якого друга група інвалідності

Суд, ТЦК, мобілізація
Суд зобов'язав ТЦК надати відстрочку від мобілізації мешканцю Хмельниччини

Хмельницький окружний адміністративний суд постановив, що ТЦК та СП діяли неправомірно, ігноруючи заяву місцевого жителя про відстрочку від мобілізації, адже його батько має другу групу інвалідності. Суд зобов'язав ТЦК розглянути цю заяву та винести рішення по ній.

Згідно з рішенням, оприлюдненим у судовому реєстрі в липні 2024 року, житель Хмельницької області подав позов проти одного з ТЦК та СП. Він вимагав від військкомату надати йому відстрочку від призову під час мобілізації на підставі абзацу 11 частини 1 статті 23 Закону №3543-XII. У своїй заяві він зазначив, що його батько має другу групу інвалідності і немає інших працездатних осіб, які б за законом зобов'язані були його утримувати.

Представник ТЦК проінформував позивача про необхідність оновити військово-облікові дані та з'явитися у військкомат з усіма необхідними документами для участі в засіданні комісії, що розглядає питання надання відстрочок від призову. Житель Хмельниччини вважав цю відповідь неправомірною і вирішив звернутися до суду.

На Хмельниччині чоловік зобов’язав ТЦК надати йому відстрочку від мобілізації
На Хмельниччині чоловік зобов’язав ТЦК надати йому відстрочку від мобілізації

Суд визначив, що позивач правильно подав усі необхідні документи для отримання відстрочки від мобілізації. Представник ТЦК та СП, отримавши заяву, не виніс рішення щодо надання відстрочки, а лише надіслав інформаційний лист. Відповідач не надав жодних доказів того, що заява була розглянута. Суд постановив, що ТЦК повинен розглянути заяву та прийняти відповідне рішення.

Повісток через Резевр+ не буде, але штрафи цілком реальні

Українцям не надсилатимуть електронних повісток у Резерв+. Станом на зараз  в Україні взагалі відсутня нормативно-правова база, яка б врегульовувала таке питання. Легальним способом надсилання повісток залишаються рекомендовані відправлення з описом вкладення. При цьому речник Міністерства оборони Дмитро Лазуткін пояснив, що якщо відповідне законодавство буде ухвалено - спеціалісти внесуть можливість відправки повісток у Резерв+.

Водночас тих громадян, які проігнорували оновлення даних через Резерв+ чекають штрафи. Автоматично їх не надсилатимуть, а лише з моменту виявлення адміністративного правопорушення, що окреслюється терміном від трьох місяців до одного року. Як відомо, сума штрафу стартує від 17,  тис. грн, а побачити його можна у "Дії"

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube