У Ліверпулі розпочав роботу двотижневий культурний фестиваль
Євробачення стартує у Ліверпулі 9 травня. Але на жителів та гостей Ліверпуля чекає не лише сам пісенний конкурс. Не менш грандіозною подією обіцяє стати EuroFestival, який розпочався 1 травня.
У ефірі програми «Культурний інстинкт» керівниця мистецьких програм Британської Ради Анна Бубнова розповіла більше про очікування від подій та проекти, які плануються або вже втілені в життя. Про це також написав сайт «Суспільне Культура».
Бубнова розповіла, що необхідно було знайти баланс між реальністю, у якій живе Україна зараз, та мистецтвом, «святом музики», як часто називають Євробачення. І, на її думку, це вдалося саме через співпрацю з ліверпульською командою організаторів, яка прислухалася до українців.
«З 24 проектів 19 – це колаборація між британськими і українськими митцями».
Нещодавно було презентовано проект Soloveiko Songbird – велику інсталяцію з 12 солов'їв, які покликані символізувати етнічну та культурну різноманітність України.
«Насправді концепція соловейків дуже проста: з одного боку, скульптури в просторі, які створені місцевими ситцями, але у співпраці з українською художницею Світланою Рейніш, яка живе і працює тут. І вони запросили до співпраці київського композитора Антона Дегтярьова, який створив саме музикальну концепцію», – зазначила Бубнова.
Одним із найочікуваніших проектів є презентація нового альбому співачки Джамали «QIRIM». У цьому проекті також будуть представлені результати співпраці британських та українських дітей.
«Діти будуть розмальовувати повітряних зміїв, відпускати одночасно у повітря. І, власне, концепція там була про дім, що таке дім, бо для багатьох українських дітей, які зараз знаходяться і тут, у Ліверпулі, по всій Європі, ця концепція дому доволі складна. І от про це буде проєкт зі зміями», – розповіла керівниця мистецьких програм.
Бубнова також додала, що раніше у Великобританії про Україну знали дуже мало, але під час підготовки до Євробачення, а також завдяки цілеспрямованій роботі Британської ради та Українського інституту у межах Сезону культури вдалося подолати цей бар'єр хоча б частково.
«Мені здається, що ми ознайомили Британію з Україною, тобто вони знають, що таке сучасна Україна. І сподіваюся, що будуть тягнутися і розуміти про нас ще більше», – додала Анна Бубнова.
Півфінали пройдуть 9 та 11 травня, а фінал відбудеться у суботу, 13 травня.
Близько 6000 фанатів будуть присутні на арені кожного шоу, а фінал у всьому світі подивляться близько 160 мільйонів глядачів.
Квитки вже давно розпродані, але для численних глядачів працюватиме фан-зона Eurovision Village. Глядачі зможуть переглянути цю подію на великих екранах, а паралельно з конкурсом у місті проходитиме двотижневий культурний фестиваль.
Раніше Інформатор повідомляв, що музичний експерт Андрій Парфенов оцінив шанси гурту TVORCHI на Євробаченні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.