“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Настав час зруйнувати сталу догму, що завжди винні двоє. Прислухайтеся і дозвольте собі відчути правду, прожити цей біль і стати вільними від того, що вас руйнуво.
В Уряді Естонії серйозно обговорюють можливість направити до України свій військовий контингент, розташувавши його в одній з частин країни
В уряді Естонії почали серйозне обговорення можливості відправити в Україну свої війська. Парламентарі вважають, що контингент естонських військ міг би розташовуватись у західних регіонах України і виконувати таку роботу, яку зараз роблять в тилу українські бійці. Натомість ці тиловики можуть йти воювати.
Радник президента Естонії з нацбезпеки Мадіс Рол пояснив в інтерв'ю Breaking Defence, що таке рішення може допомогти замінити українських військових, які працюють в тиловій логістиці. Виконавча гілка влади Естонії наразі проводить аналіз такого кроку, остаточного рішення ще не прийняли.
Естонія хоче запропонувати Україні взяти на себе непрямі бойові дії. Йдеться про тилові ролі здебільшого у західних областях. Натомість кажуть в Естонії, українські бійці, які зараз служать в тилу, могли б їхати на фронт - адже їх буде кому замінити.
"Дискусії тривають. Ми повинні розглянути всі можливості. Ми не повинні обмежувати свій розум тим, що ми можемо робити", - сказав Ролл.
Він також висловився про те, що з часом країни НАТО, які виступають проти такого кроку, змінять свою думку. І нагадав, що естонські добровольці зараз воюють в Україні і набираються досвіду у боях, якщо це знадобиться для захисту їхньої країни.
Першим про це заговорив президент Франції Еммануель Макрон. Під час зустрічі з представниками парламентських партій назвав єдину умову, за якої французьку армію відправлять воювати в Україну. Це станеться, якщо російські терористи прорвуть оборону ЗСУ у напрямку Одеси або Києва.
Згодом Нідерланди, Естонія, Литва, Латвія та Канада підтримали ідею Макрона щодо введення військ країн НАТО в Україну, заявивши, що розглядають можливість відрядження військових фахівців. Планується, що вони виконуватимуть допоміжні функції, такі як навчання українських військових, передача знань і досвіду без залучення до бойових дій. Водночас США, Німеччина і блок НАТО заявили, що не підуть на такий крок.
Нагадаємо, 7 травня, на сайті президента України з'явилась петиція з пропозицією закликати західні країни ввести війська в Україну. Її авторка просить Володимира Зеленського без зволікань просити про це США, Великобританію та Євросоюз.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.