“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Прем'єр вважає це порушенням прав людини
Прем'єр-міністр України зреагував на петицію, яка вимагала позбавити військовополонених росіян права на телефонний дзвінок додому. Голова уряду вважає це порушенням прав людини. До того ж Київ дотримується усіх Женевських конвенцій.
Окрім цього, такі дзвінки важливі, аби росіяни не боялися здаватися в полон. Про це йдеться у відповіді на петицію.
Авторка петиції Інна Турова вимагала від уряду призупинити надання полоненим солдатам РФ права на телефонні дзвінки. Повернути це право пропонується після того, як вже Росія забезпечить можливість українським захисникам у ворожому полоні дзвонити додому.
"Родичі українських оборонців, які зараз розкидані по російських в’язницях, не отримують жодної інформації про них", - казала Турова.
Шмигаль у відповідь заявив, що телефонні розмови військовополонених зі своїми рідними виконують важливу функцію. Це надає росіянам об'єктивну інформацію про те, що їм не слід боятися здаватися в полон.
"Україна дотримується усіх положень Конвенції (Женевської - ред.) та забезпечує належні умови тримання військовополонених", - сказав Шмигаль.
На думку очільника уряду, це сприятиме збільшенню кількості військовополонених, що дасть змогу звільнити більше оборонців України, які перебувають у полоні РФ. Прем’єр зазначив також, що телефонні розмови окупантів надаються згідно з розпорядком дня у час, вільний від роботи, слідчих дій чи участі в судових засіданнях. Адміністрація табору може обмежити тривалість однієї розмови до 15 хвилин максимум.
Шмигаль послався на пункти Женевської конвенції, які передбачають, що військовополоненим дозволено як надсилати, так й одержувати листи й поштові картки. Також прем’єр згадав коментар Міжнародного комітету Червоного Хреста про те, що це також стосується листування іншими способами, зокрема телефонних дзвінків. Тому цього права росіян позбавляти не будуть.
З початку повномасштабної війни в полон до українських сил здалися тисячі росіян. Втім, вони в масі своїй не квапляться каятися в своїх злочинах проти України та її народу. Про це кажуть в ГУР.
Іноді, втім, зустрічається щире каяття та навіть сльози в тих, хто "прозрів". Проте здебільшого росіяни в полоні намагаються просто якомога швидше потрапити на обмін та повернутися до звичних їм умов. Більшість просто не визнають того, що роблять щось погане.
Раніше "Інформатор" писав про те, що українці підписали петицію з вимогою закриття телемарафону. Гроші на "Єдині новини" пропонують спрямувати на потреби ЗСУ.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.