"Може потопити й нас" - Дуда порівняв Україну з тим, хто тоне

Читать на русском

Анджей Дуда описав ситуацію між Польщею та Україною в питаннях заборони імпорту як взаємодію з людиною, що тоне, якв може потопити рятівника

Читать на русском
Президент Польщі Анджей Дуда
Президент Польщі вдався до некоректного порівняння України через зерновий конфлікт. Фото: Суспільне

Анджей Дуда описав ситуацію між Польщею та Україною в питаннях заборони імпорту як взаємодію з людиною, що тоне, якв може потопити рятівника

Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що в питанні імпорту українського зерна його країна захищатиме інтереси своїх фермерів. Він порівняв Україну з "тим, хто тоне і хапається за все, що може і здатен втопити Польщу". Дехто припускає, що через це їх зустріч із Зеленським було скасовано

Дуда вдався до порівняння України з країною що тоне 19 вересня під час виступу у 78-й сесії Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку. Про це пише державне інформаційне агентство Польщі PAP.

"Ми маємо справу з тим, хто тоне. Кожен, хто хоч раз брав участь у порятунку людини, що тоне, знає, що вона надзвичайно небезпечна, адже може затягнути на глибину. Вона має неймовірну силу через особистий страх, викид адреналіну і може просто потопити рятівника. Це трохи схоже на ситуацію між Польщею та Україною", — сказав Дуда.

На його думку, Україна, яка зазнала російської агресії, без сумніву, перебуває у дуже складній ситуації й "хапається за все, що може". І такі дії України, за словами Дуди, викликають обурення. Тому Польща буде діяти так, щоб "країна, що тоне, не заподіяла шкоди".

"Чи можна на неї ображатися? Звичайно, можна обурюватися. Чи потрібно нам діяти так, щоб убезпечити себе від того, щоб не постраждати від (цієї ситуації)? Звичайно, ми повинні діяти так, щоб захистити себе від того, щоб тонуча країна не заподіяла нам шкоди, тому що якщо вона заподіє шкоду і втопить нас, то не отримає допомоги. Тому ми повинні дбати про свої інтереси, і ми робитимемо це ефективно і рішуче", – заявив Дуда під час свого брифінгу.

Дуда повідомив, що попри свої плани, не зміг зустрітися з Володимиром Зеленським через затримання в графіку виступів лідерів на Генасамблеї ООН, але припускає, що зустріч відбудеться пізніше. Наразі про напругу між країнами він згадувати не став. 

Виступ Зеленського на Генасамблеї ООН у Нью-Йорку 19 вересня

На саміті ООН відбулися взаємні уколи України та Польщі щодо заборони імпорту українського зерна. Зеленський під час свого виступу назвав дії деяких європейських країн з блокуванням українського зерна "політичним театром" та спробою створити "із зерна трилер".

"Ми запустили тимчасовий експортний коридор у Чорному морі. Ми працюємо над збереженням сухопутних маршрутів. Тривожно бачити, як у цей час деякі в Європі підривають солідарність і влаштовують політичний театр, роблячи із зерна трилер. Може здатися, що вони відіграють власну роль, але вони допомагають підготувати сцену для московського актора”, - відповів Зеленський.

Певна дипломатична напруга між Києвом і Варшавою спостерігалася ще раніше. Виникла вона після того, як Марчін Пшидач, керівник офісу з питань міжнародної політики в адміністрації польського президента, заявив про нібито "невдячність" України за допомогу від Польщі. Такий вислів пролунав на тлі ситуації із блокуванням Польщею експорту українського зерна. Через цю заяву посла Польщі Бартоша Ціхоцького запросили до МЗС України. Дипломату пояснили, що слова Пшидача не відповідають дійсності та є неприйнятними. Адже Україна безмежно вдячна Польщі за допомогу та дуже її цінує.

Про емоції, які заважають єдності, написав і український президент. Володимир Зеленський наголосив, що Україна вміє об'єднувати Європу та захищати разом спільні цінності.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.