У Польщі не вщухає "скандал XXI століття" з корупцією за візи для мігрантів перед виборами: деталі

Тисячі трудових віз для мігрантів були видані без належних перевірок і оплачені великими сумами грошей

мігранти у польщі, Пьотр Вавжик
PiS у Польщі перебуває під тиском. Фото: GW

Тиск на уряд Польщі зростає через скандал з візовим шахрайством. Сім осіб заарештовано, а заступника міністра закордонних справ звільнено. У обмін на тисячі доларів польські консульства нібито видавали візи мігрантам з Азії та Африки. Правляча партія Польщі, яка виступає проти імміграції, може постраждати від цих звинувачень на майбутніх виборах.

Про польський корупційний візовий скандал йдеться у матеріал польських та світовиих медіа. Зокрема, Independent пише, що це може призвети до політичної поразки.

Опозиція стверджує, що тисячі трудових віз для мігрантів були видані без належних перевірок і оплачені великими сумами грошей. У схемі нібито були задіяні польські консульства і посередницькі компанії.

У виданні пишуть, що для правлячої націоналістичної партії "Право і справедливість" (PiS), яка проводить кампанію на антиімміграційній платформі напередодні загальних виборів наступного місяця, ці звинувачення можуть завдати шкоди.

Масштаби ймовірної схеми візового шахрайства

Польський уряд заявляє, що очікує на результати розслідування, і звинувачує опозицію в перебільшенні масштабу проблеми. Влада заявила, що ця схема могла бути відповідальною за видачу кількох сотень польських робочих віз до країн Близького Сходу, а також Індії, Філіппін, Сінгапуру, Гонконгу і Тайваню.

Однак, на думку опозиції, реальна кількість може бути набагато вищою. Дональд Туск, лідер опозиційної партії "Громадянська платформа", заявив, що за останні 30 місяців в Африці та Азії було видано близько 250 000 польських робочих віз в обмін на хабарі. Він не уточнив, звідки у нього така інформація.

"Ймовірно, найбільшим скандалом у Польщі в XXI столітті", - заявив Туск.

Скандал розгорівся після того, як інші країни ЄС помітили незвично велику кількість мігрантів, які в'їжджають з польськими візами. Про це повідомляють польські ЗМІ, посилаючись на джерела в МЗС Польщі і партії "Право і справедливість" (PiS).

Метою цих віз є перебування мігрантів у Польщі з метою проживання та роботи. Але вони також можуть подорожувати до інших країн ЄС, наприклад, до Німеччини. Польща є частиною Шенгенської зони без кордонів, наголошують у матеріалі.

Якими будуть наслідки?

Заступник міністра закордонних справ, відповідальний за консульські справи, Пьотр Вавжик, був звільнений наприкінці серпня, коли скандал вперше розгорівся в ЗМІ. Його відомство також стало об'єктом рейду польського антикорупційного агентства.

У четвер, 14 вересня, прокуратура повідомила: "Сім осіб, жоден з яких не є державним службовцем, були заарештовані у зв'язку з ймовірним шахрайством з візами". У п'ятницю, 15 вересня, агентство Reuters повідомило про звільнення керівника юридичного департаменту Міністерства закордонних справ.

Уряд перебуває під тиском

Скандал стався у важкий час для правлячої партії PiS, яка прагне переобратися на безпрецедентний третій термін 15 жовтня. Швидше за все, їй не вистачить підтримки, необхідної для отримання більшості, незважаючи на провідні соціологічні опитування.

Ключовою частиною передвиборчої кампанії партії була її антиімміграційна позиція. Уряд неодноразово відмовлявся приймати мігрантів в рамках програми ЄС щодо розподілу тягаря. Щоб запобігти в'їзду мігрантів до країни, він побудував сталеву стіну вздовж кордону з Білоруссю.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube