ДТЕК знайшов самовільне підключення до мережі, але власник квартири відмовляється сплачувати 43 172 гривень - що вирішив суд

Самовільне підключення виконано дротом від магістральних мереж до квартири

ДТЕК
Чоловік відмовляється сплачувати ДТЕК борг за електрику в розмірі 43 172 гривень

За адресою чоловіка зафіксували порушення, яке полягає у самовільному підключенні до електромережі. ДТЕК донарахував вартість необлікованої електричної енергії у розмірі 43 172 гривень. Однак споживач відмовляється сплачувати кошти, бо не користувався електрикою безобліково. Про це йдеться у рішенні Ленінського районного суду Дніпропетровська (юридична назва суду), опублікованому 27 березня 2025 року.

23.10.2002 року між чоловіком та ДТЕК було укладено договір про користування електричною енергією для побутових споживачів Дніпропетровської області. 13.10.2023 року під час технічної перевірки стану електричних приладів обліку та електроустановок за адресою було виявлено порушення ПРРЕЕ, про що складено акт про порушення, відповідно до якого зафіксовано «самовільне підключення електропроводки до електромережі, що не є власністю АТ «ДТЕК Дніпровські електромережі» з порушенням схеми обліку. Самовільне підключення виконано дротом від магістральних мереж до квартири. При відключенні приладу обліку, напруга на дротах зберігається. На засіданні комісії з розгляду актів про порушення, яке відбулося 21.11.2023 року на підставі акту про порушення від 13.10.2023 року було прийнято рішення про нарахування недорахованої електричної енергії у розмірі 43 172 гривень та складено протокол, однак заборгованість сплачена не була.

10.10.2024 року чоловік надав до суду відклик на позовну заяву, у якому просив відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі. Зазначив, що вимоги ДТЕК є надуманими та такими, що не відповідають дійсності, оскільки він не користувався електричною енергією безобліково. З долучених до матеріалів справи фото не вбачається, що дроти йдуть до його квартири. Також просив суд врахувати, що він не дозволяв представникам ДТЕК робити фото і відео зйомку у квартирі, а контролери зайшли у квартиру без його згоди.

Розгляд справи 

Суд з'ясував, що 13.10.2023 року під час технічної перевірки стану електричних приладів обліку та електроустановок за адресою чоловіка було виявлено порушення ПРРЕЕ, про що складено акт про порушення, відповідно до якого зафіксовано «самовільне підключення електропроводки до електромережі, що не є власністю АТ «ДТЕК Дніпровські електромережі» з порушенням схеми обліку. Самовільне підключення виконано дротом від магістральних мереж до квартири на коробку відкрито, виявити яке при контрольному огляді приладу обліку можливість існувала. При відключенні приладу обліку, напруга на дротах зберігається.

"Акт про порушення від 13.10.2023 року є належним, достатнім та допустимим доказом порушення відповідачем ПРРЕЕ. Надані представником позивача протокол за результатами розгляду комісією акту про порушення від 13.10.2023 року та розрахунок вартості недорахованої електричної енергії відповідачем не заперечувалися, доказів відшкодування збитків чи спростування зазначених позивачем обставин під час розгляду справи відповідачем не надано, суд вбачає наявність правових підстав для задоволення позовних вимог. Суд критично ставиться до пояснень відповідача стосовно того, що коли проводилась заміна старих лічильників у квартирі, лічильники були переплутані, оскільки це є лише здогадками відповідача, які не підтверджені належними та допустимим доказами. Також, суд не може взяти до уваги посилання відповідача на те, що із долучених до матеріалів справи фото не вбачається, що дроти йдуть саме до його квартири, а у щитовій ціла купа дротів і не зрозуміло, яким чином контролери визначили, що дріт під напругою йде саме до квартири відповідача, оскільки допитані у судовому засіданні свідки чітко пояснили суду, що при огляді, який було проведено у квартирі відповідача, було виявлено коробку до якої йшли два дроти під напругою фаза і 0, при вимкненні напруги в щитовій напруга в дротах була присутня, що є забороненим, це і стало підставою для складання акту про порушення. При цьому, посилання відповідача на те, що він не дозволяв представникам ДТЕК робити фото і відео зйомку у квартирі, а контролери зайшли у квартиру без його згоди суд до уваги не бере, оскільки це не належить до предмета спору. Окрім того, допитані у судовому засіданні свідки зазначили, що вони зайшли до квартири відповідача з його згоди", - зазначив суд. 

Яким було рішення суду? 

Суд задовольнив позов ДТЕК. З чоловіка на користь акціонерного товариства «ДТЕК Дніпровські електромережі» стягнуть вартість недорахованої електричної енергії за актом про порушення від 13.10.2023 року в розмірі 43 172 гривень. 

"Розглядаючи даний спір в межах заявлених вимог, оцінюючи надані по справі докази щодо їх належності, допустимості, достовірності, а також достатності та взаємності зв'язку у сукупності, беручи до уваги, що порушень як при складанні акту про порушення ПРРЕЕ, так і при його розгляді комісією судом не встановлено, а визначення обсягу та вартості недорахованої електричної енергії, зазначеного в акті про порушення, проведено відповідно до чинного законодавства, а також те, що відповідач, бувши споживачем електроенергії, допустив використання електричної енергії поза приладом обліку, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог та стягнення із відповідача на користь позивача збитків в розмірі 43 172 гривень", - наголосив суд. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube