У ДТЕК розповіли про підготовку до опалювального сезону
Україна активно готується до опалювального сезону та ймовірних блекаутів через обстріли російських окупантів. Зокрема, йдеться про енергетичну інфраструктуру. Представники ДТЕК розповіли, що вони вже встигли зробити перед зимою.
Така інформація з'явилася на офіційній сторінці ДТЕК у соціальній мережі. Зазначається, що компанія створила запас спеціального обладнання на випадок обстрілів російських окупантів. Про це генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко розповів під час Київського економічного форуму. Він пояснив, що йдеться про обладнання, яке не дасть окупантам занурити українців у темряву цієї зими.
За словами Максима Тімченка, компанія ДТЕК виділила кошти на це додаткове обладнання: йдеться про суму в близько 1,3 мільярда гривень. Він пояснив, що це те критичне обладнання, яке дозволить відновлювати енергосистему у випадку нових обстрілів. Крім цього, енергетики готові й до інших заходів.
У ДТЕК підкреслили, що теплоелектростанції та шахти компанії уже забезпечили резервними джерелами живлення. Це понад 200 потужних генераторів, які допоможуть у випадку блекаутів. Водночас компанія вже спрямувала ще 20 мільярдів гривень на підготовку до нового опалювального сезону.
Раніше міністр енергетики України Герман Галущенко розповів, що енергетики проводять тренування на випадок обстрілів та масових вимкнень світла, проте спрогнозувати рівень, масштаб і вплив атак на роботу енергосистеми наразі доволі складно. За його словами, влада буде ухвалювати потрібні рішення ситуативно.
"Якщо будуть масовані удари, які завдадуть суттєвої шкоди енергосистемі, можливі блекаути, але ми готуємося максимально швидко відновлювати систему, аби вони були короткочасними. В нас немає ілюзії, що ворог не буде атакувати енергосистему. І тому зима буде важкою. Насамперед не з погляду енергетики, тому що система готова до проходження зими. Реалізовані такі проєкти захисту, які жодна країна у світі ще не реалізовувала. Ми готуємося до атак", - розповів Галущенко.
Міністр також додав, що Україні вистачає потужностей настільки, що наша держава навіть продовжує експорт електроенергії. Наприклад, найбільше експорту від України було у вересні 2023 року. Проте чи буде це постійно - невідомо, енергетики будуть слідкувати за ситуацією.
"Якщо системі потрібна буде вся електроенергія, яка виробляється, то експорту не буде. Минулого року ми змушені були зупинити експорт 11 жовтня, наступного дня після масованого удару енергетиці. Пріоритет для міністерства — це забезпечення українських споживачів, а вже потім питання експорту", - наголосив Галущенко.
Також Інформатор розповідав, скільки коштуватиме підготувати до ймовірних блекаутів дитину. Зазначається, що потрібно мати запас сублімованої їжі, питної води, а також купити ліхтарик та павербанк. Не завадить термоодяг для дитини, а також якісь ігри на випадок тривалого відключення світла. На все це доведеться виділити з сімейного бюджету близько 1 500 - 2 500 гривень.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.