Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Китай викачуватиме з росії газ у рекордних кількостях і за пільговими цінами, однак рф все одно не зможе продати його стільки, як це було до 2022 року
До 2026 року Китай отримуватиме від росії газ за ціною удвічі нижчою, ніж його продають ЄС. У 2024 році кремль розраховує продавати Піднебесній “блакитне пальне” за ціною 271,6 долара США за тисячу кубометрів, водночас ЄС та Туреччина отримуватимуть газ за 481,7 доларів. Різниця у цінах має зменшитися через три роки.
Такі висновки робить Bloomberg за даними економічних прогнозів до 2026 року, які були оприлюднені російським прем'єр-міністром Михайлом Мішустіним. Агенція вважає, що ця інформація проливає світло на контракт сумою 400 мільярдів доларів між ПАТ "Газпром" і China National Petroleum Corp. Ця угода є найбільшою в історії російського газового гіганта.
Раніше цінові параметри цього контракту були невідомі. Вождь росіян володимир путін казав лише, що ціни на газ будуть пов'язані до цін на нафту. Китай став ключовим ринком для "Газпрому" після зменшення поставок до Європи, яка раніше була його найбільшим партнером.
Вартість газу для Китаю у 2022 році становила в середньому 277,1 долара США за 1 тис. кубометрів. Для Європи й Туреччини продавали за ціною майже втричі вищою — 983,8 долара. На європейському ринку торік ціни досягли абсолютних рекордів, що за наміром кремля мало спричинити колапс європейської економіки. Цього здійснити не вдалося, оскільки Захід швидко адаптувався до нових викликів.
У 2023 році рф продає газ Китаю за 297,3 долара за тисячу кубометрів. Туреччина та ЄС отримує російський газ по 501,6 долара. Водночас важливо зазначити, що через свої вибрики рф втратила ринки: у 2023 році планують продати 97 мільярдів кубометрів, для порівняння у тому ж 2022 році продали понад 131 мільярдів кубометрів. У 2026 році кремль хоче продавати до 126 мільярдів кубометрів на тлі поступового збільшення поставок через газопровід «Сила Сибіру».
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.